Aviācijas bāze Lielvārdē uzņem ASV Bruņoto spēku transporta un kaujas lidaparātus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) aviācijas bāzē Lielvārdē šomēnes ierodas ASV militārās transporta lidmašīnas "C-17A" un kaujas helikopteri "AH-64 Apache", lai piedalītos starptautiskajās militārajās mācībās "Saber Strike 22", informēja NBS.

Veicot kravu transportēšanu, sākot no 18.februāra, – gandrīz katru dienu – bāze uzņem un apkalpo vienu lidmašīnas "C-17A" reisu. Savukārt 20 ASV kaujas helikopteru "AH-64 Apache" ierašanās Aviācijas bāzē plānota pēc 19. februāra – atkarībā no laikapstākļiem.

ASV Bruņoto spēku pavēlniecības Eiropā organizētās militārās mācības "Saber Strike22" Latvijā norisinās līdz 23. martam.  Šīs mācības ir iepriekš plānotas, un to mērķis ir pilnveidot sabiedroto valstu un NBS vienību savietojamību taktisko operāciju laikā, tostarp demonstrējot spējas izpildīt uzdevumus ziemas apstākļos. Mācību laikā paredzēti arī Baltijas reģiona pretgaisa aizsardzības vienību kopīgi treniņi. 

"Saber Strike 22" uzdevumu izpildē dažādos mācību posmos piedalīsies militārais personāls, sauszemes militārā tehnika un militārā aviācija. Mācību uzdevumus kopīgi veiks  apakšvienības no 12 valstīm: Latvijas un ASV, kā arī vēl no 10 valstīm – Albānijas, Čehijas, Islandes, Itālijas, Melnkalnes, Kanādas, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kuras veido Latvijā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu.

NBS norādīja, ka starptautisko militāro mācību un vingrinājumu laikā februārī un martā Latvijas gaisa telpā regulāri lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.

Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot militāro lidaparātu pārvietošanos valsts gaisa telpā. Visi lidojumi ir iepriekš plānoti, saskaņoti un notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā. Lidaparātu radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara nekādu kaitējumu cilvēkiem un īpašumam. 

NBS atvainojas par iedzīvotājiem sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret Latvijā notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz valsts nacionālās aizsardzības un NATO kolektīvās drošības stiprināšanu.

Visi militāro mācību uzdevumi tiek veikti atbilstoši Latvijā noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežošanas drošības pasākumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti