Latvijā vienlaikus notiks divas starptautiskas militārās mācības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Februārī un martā Latvijā notiks vienlaikus divas starptautiskas militāras mācības, un Aizsardzības ministrijā informēja, ka 15. februārī mācību sagatavošanai notiks pirmie lidojumi, kā arī militārās tehnikas pārvietošanās.

Aizsardzības ministrijā vēstīja, ka no 18. februāra līdz 23. martam Latvijas teritorijā norisināsies ASV Bruņoto spēku pavēlniecības Eiropā vadītās starptautiskās militārās mācības "Saber Strike 22". Tāpat no  28. februāra līdz 11. martam notiks arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās starptautiskās militārās mācības "Crystal Arrow 22".

Ministrijā norādīja, ka abās mācībās iesaistītās vienības savstarpēji sadarbosies, demonstrējot NATO dalībvalstu kaujas gatavību, stiprinot NATO kolektīvās aizsardzības principus un veicinot atturēšanu.

Militārās mācības
Militārās mācības

Mācību "Saber Strike 22" un "Crystal Arrow 22" mērķis ir pilnveidot sabiedroto valstu militāro vienību savietojamību taktisko operāciju laikā, tostarp demonstrējot spējas izpildīt uzdevumus ziemas apstākļos.

Mācību ietvaros notiks arī Baltijas reģiona pretgaisa aizsardzības vienību treniņi.  Viens no Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes mācību uzdevumiem ir uzlabot štāba komandvadības elementu sadarbību, kā arī praktiski testēt daudznacionālu operāciju plānošanas un īstenošanas procedūras.

Abās mācībās piedalīsies aptuveni 2800 karavīru un zemessargu no Latvijas un ASV, kā arī vēl no desmit valstīm, kuru vienības veido Latvijā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu  (NATO Enhanced Forward Presence, eFP).

Militārās mācības.
Militārās mācības.

Kanādas vadītajā kaujas grupā ir karavīri no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas bruņotajiem spēkiem, informēja ministrijā.

Alianses komandvadības struktūras mācībās "Saber Strike 22" pārstāvēs NATO Apvienotā nodrošinājuma pavēlniecība (Joint Support Enabling Command, JSEC) un citi starptautisko operāciju atbalsta elementi.

Militāro mācību laikā notiks ASV Bruņoto spēku lidaparātu, tostarp kaujas helikopteru "AH-64 Apache" lidojumi Latvijas gaisa telpā, kā arī paredzēta militārās tehnikas pārvietošanās pa Latvijas galvenajiem un reģionālajiem ceļiem. Mācību sagatavošanās ietvaros pirmie lidojumi un militārās tehnikas pārvietošanās sāksies no 15. februāra.

Nacionālie bruņotie spēki aicināja iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām mācībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti