Panorāma

Londonas latviešu skola svin Latvijas 104. dzimšanas dienu

Panorāma

Panorāma

Latvijā ārstēsies vēl 17 ievainotie ukraiņu karavīri

Latvijā ārstēsies vēl 17 ievainotie Ukrainas karavīri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ārstēties Latvijā pirmdien ieradusies jau otrā Ukrainas karā ievainoto karavīru grupa. Kopskaitā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) ārstēsies 17 pacienti. Viņiem šeit veiks gan sarežģītas operācijas, gan sniegs vajadzīgos rehabilitācijas pakalpojumus un visu citu nepieciešamo medicīnisko aprūpi, lai karā cietušie karavīri varētu pēc iespējas ātrāk atgriezties ierastā dzīves ritmā. 

Speciāli aprīkotais autobuss Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīniku sasniedza pirmdien ap pusdienas laiku. Visiem karā ievainotajiem veikta vispārējā apskate, un tālāk pacienti pārvietoti uz dažādu stacionāru ārstniecības nodaļām. 

Piemēram, Vitālijs no Ukrainas ir priecīgs par to, ka saņems medicīnisko palīdzību, konkrēti rehabilitāciju, jo viņa un palātas biedru ceļš tuvāko dienu laikā vedīs uz rehabilitācijas centru "Vaivari". Vitālijs stāstīja: "Es karā zaudēju kāju. Karojām pret tankiem Severodoneckā. Tur bija smagā tehnika, un tieši tur es zaudēju savu kreiso kāju. Bija ļoti smagi, bet es izdzīvoju."

Šis ir otrais autobuss no Ukrainas, kas Austrumu slimnīcā nogādājis cilvēkus no karadarbības zonām.

Pirmais ieradās vēl vasarā, augustā. Un četri no pacientiem vēl nav izrakstīti no slimnīcas. Ārsti rēķinās, ka arī pirmdien atvesto vīriešu atveseļošanās var nebūt ātra.

RAKUS Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas vadītājs Andris Vikmanis norādīja: "Pamatā tie visi ir jauni vīrieši, kuriem ir sprādzienu traumas, ar daudziem mīksto audu kropļojumiem un ar paliekošām invaliditātēm. Tad ir vēl pacients ar smadzeņu bojājumu, kuram ir vēl joprojām šķemba galvā. Tur viņu vēl apskatīs neiroķirurgi, vai ir iespējamība kaut ko vēl darīt, vai nē."

Pašlaik daļa pacientu izvietoti Gaiļezerā, vēl daļa pārvesti uz stacionāru "Biķernieki". 

RAKUS ārstniecības direktore Ilze Pučkure atzīmēja: " [Viņiem] ceļš ir bijis garš – 16 stundas. Protams, ka viņi ir noguruši, bet viņi ir arī priecīgi, jo saņems kvalificētu ārstēšanos, un es jau ar viņiem sasveicinājos, iepazinos. Tā kā rūpēsimies par mūsu Ukrainas kareivjiem. Pacientiem tika veikta rūpīga izmeklēšana."

Laiks atpūsties pirmdien bijis ne vien karavīriem, bet pēc vairāku stundu atelpas ceļā atpakaļ uz Ukrainu gatavi doties šoferi un medicīnas personāls. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti