Dienas ziņas

Ukrainā svin Hersonas atbrīvošanu, bet karš turpinās

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ierakumu sveču darbnīcā darba pilnas rokas

Lāčplēša dienā ierakumu sveču kasti Ukrainai piepilda pusstundas laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Īpaši darbīga šī sestdiena bijusi Ukrainas atbalsta biedrības "Tavi draugi" darbiniekiem un brīvprātīgajiem. Lāčplēša dienas pasākumu laikā saziedots milzīgs daudzums sveču, kartona un citu materiālu, kas jau tiek šķiroti un pārstrādāti ierakumu svecēs, kas tiks sūtītas Ukrainas aizstāvjiem.

Biedrības "Tavi draugi" ziedojumu lāde pie Rīgas pils vakar jau dažu minūšu laikā piepildījās ar blindāžas sveču izgatavošanai nepieciešamajiem materiāliem.

"Atsaucība bija fenomenāla. Mēs sākām vākt sveces ap plkst.17, un ap 17.40 kaste jau bija pilna.

Mums nācās meklēt atkritumu maisus un mest sveces maisos. Līdz plkst.22 mums bija desmitiem pilnu maisu," stāstīja biedrības "Tavi draugi" pārstāve Renāte Grundštoka.

Tāpat nemitīgi pienāk jauni maisi ar ziedojumiem, un brīvprātīgajiem šķirotājiem ir, ko darboties, to visu sadalot.

"Mūsu galvenais uzdevums ir atbrīvot parafīnu no visa liekā, ko nevar kausēt – papīrs, metāls. Lai var pēc tam viegli to masu salikt kopā priekš tām svecēm, kas ir ierakumos vajadzīgas," pastāstīja brīvprātīgā Kristīne Vilnīte.

Sašķirotās sveces tieši no šķirotavas nonāk sveču darbnīcā.

"Tālāk notiek tā, ka mēs griežam kartonu, ko mums arī saziedojuši ļaudis. Kartons tiek rullēts, likts bundžās, tās pielietas ar izkausētu parafīnu, kur arī nonāk tās sveces. Pēc tam sveces tiek pakotas kastēs un sūtītas uz Ukrainu," skaidroja brīvprātīgais Dāvis Suharevskis.

Brīvprātīgā Sanita pastāstīja, ka ļoti daudz saziedotas bundžiņas. "Tā nu mēs te pilnīgi ar asiņainiem pirkstiem, jo dažas maliņas tomēr ir asas.

Tas ir tas mazumiņš, cik nu mēs varam. Būt ar viņiem, kas cīnās un lej savas asinis un cīnās arī par mūsu brīvību," sieviete stāstīja.

Brīvprātīgie ir arī Rīgas veselības centra mediķi, pie kuriem katru dienu iet desmitiem pacientu no Ukrainas. Tomēr sveču darbnīcā viņi var palīdzēt citādi.

Palīdzīgu roku nekad nevar būt par daudz. Sveču darbnīcas biedrības "Tavi draugi" noliktavā Rīgā, Ventspils ielā 50, darbojas katru otrdienu, ceturtdienu un sestdienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti