Labdarības maratonā «Dod pieci!» saņemti 327 palīdzības pieteikumi; lūdz rehabilitācijai un ārstniecībai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Labdarības maratona "Dod pieci!" sestajā dienā saņemti jau 327 palīdzības pieteikumi kopumā 532 bērnu un jauniešu vajadzībām. Šobrīd vairāk lūdz atbalstu medicīnas un rehabilitācijas pakalpojumiem.

"Ziedot.lv" Sociālās palīdzības programmas vadītāja Baiba Drone intervijā Radio "pieci.lv" trešdien pastāstīja, ka iepriekšējā vakarā viņa piedzīvojusi simbolisku brīdi – Ukrainas kara 300. dienā viņa reģistrējusi 300. palīdzības pieteikumu. Ja iepriekšējās dienās iesniegumos pēc palīdzības dominēja lūgumi pēc siltām drēbēm, malkas un ēdiena, tad šobrīd aktualizējas veselības aprūpes tēma.

Drone atgādināja, ka daudziem ukraiņu bērniem ir smagas veselības problēmas, savukārt viņu vecākiem un aizbildņiem nepieciešama psiholoģiskā palīdzība. Kāda sieviete atzinusies, ka bēgšana no Ukrainas caur Krieviju ar daudzkārt piedzīvoto pazemošanu Krievijas kontrolpunktos ir radījusi sievietē depresiju, ar kuru viņa mēģina tikt galā saviem spēkiem.

Taču organizācija "Ziedot.lv" šajās dienās piedzīvojusi arī skaistus brīžus – pēc otrdienas ziņām medijos ir sagādāta ģitāra 13 gadus vecai ukraiņu meitenei Diānai Ogrē un palīgā "Ziedot.lv" brīvprātīgo komandai piesakās jauni papildspēki.

"Ziedot.lv" pārstāve atgādināja, ka pieteikt palīdzību ukraiņu bērniem un jauniešiem akcijas "Dod pieci!" ietvaros var, aizpildot iesnieguma formu projekta mājaslapā "dod.pieci.lv" latviešu, ukraiņu, krievu un angļu valodā.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad notiek no 16. līdz 22. decembrim un ir veltīts Latvijā nonākušo ukraiņu bēgļu bērnu atbalstam. Veselu nedēļu Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji 24/7 režīmā raidīs no īpašas stikla studijas Doma laukumā Rīgā, kur atskaņos ziedotāju izvēlētās dziesmas, dalīsies ar cilvēku pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiem.

Ikviens tiek aicināts ziedot naudas summu, sākot no 5 eiro, apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur labdarības platformu "Ziedot.lv" tiks izmantoti skolas piederumu un datoru iegādei, bērnu veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām nepieciešamām lietām.

Jau no 1. decembra ikviens var veikt ziedojumu mājaslapā dod.pieci.lv, "Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā, bet laikā no 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus pieņems arī "Dod pieci!" stikla studijā Vecrīgā.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un ilggadējo ziedojumu partneri – labdarības organizāciju "Ziedot.lv". Maratona tiešraidei var sekot līdzi sabiedriskajos medijos – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī projekta mājaslapā "dodpieci.lv" un "Dod pieci!" sociālo tīklu kontos. Saziedotie līdzekļi 100% apmērā tiks izmantoti ziedojuma mērķim, un projekta administrēšanas izmaksas no ziedotāju naudas netiek finansētas.

Jau devīto gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un sniedz atbalstu noteiktām sabiedrības grupām. Iepriekšējos gados ziedojumi novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai,  neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, vardarbības mazināšanai ģimenēs, kā arī vides uzlabošanai cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

"Dod pieci!" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs radiodīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai sabiedrības grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošā komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti