Panorāma

Daļu ministriju plāno pārcelt uz Zemkopības ministrijas ēku

Panorāma

Hersona dzīvo nemitīgās apšaudēs

Partija Kustība "Par!" meklē, ko darīt tālāk

«Kustības «Par!»» vadību uztic trīs līdzpriekšsēdētājām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Partijas "Kustība "Par!"" kongresā sestdien, 3. decembrī, nolemts līdzšinējā viena valdes priekšsēdētāja vietā ievēlēt trīs līdzpriekšsēdētājas. Šos amatus nolemts uzticēt bijušajai Saeimas deputātei Inesei Voikai, veselības ministra biroja vadītājai Vladislavai Marānei un Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas apkarošanas komitejas priekšsēdētājas vietniecei Laimai Geikinai.

Voika un Geikina bija arī iepriekšējā partijas valdes sastāvā.

Līdztekus jaunas valdes ievēlēšanai partijas kongresā mainīti arī "Kustības "Par!"" statūti. Lielā mērā kongresā analizēti cēloņi neveiksmīgajam startam 14. Saeimas vēlēšanās un meklēti pieturas punkti turpinājumam, uzskatot, ka, līdzīgi kā skolā, palikšana uz otru gadu nenozīmē beigas.

Šā gada augusta vidū partiju apvienības "Attīstībai/Par!" reitings strauji nokrita. Iemeslus partija "Kustība "Par!"" vērtējusi un analizējusi gan pati, gan sestdien kongresā ar savu neatkarīgu vērtējumu aicinājusi dalīties pētnieku Mārtiņu Hiršu. Viņš norādīja uz vairākiem faktoriem, tajā skaitā neveiksmīgu vēlēšanu kampaņu, kas nespēja ne noturēt esošos atbalstītājus, ne piesaistīt jaunus.

"Premjera [Krišjāņa] Kariņa kritizēšana vēlēšanu kampaņā. Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc kampaņa nestrādāja. Tur bija vairāk uzbraucieni premjeram, nekā līderu diskusija," sprieda Hiršs.

Trūka pozitīvu vēstījumu, kā mobilizēt gan pašiem sevi, gan vēlētājus. Vēl viens būtisks aspekts – sadarbība ar partiju "Latvijas attīstībai", kas arī partijas iekšienē tika vērtēta neviennozīmīgi. Arī izvēlētās personības balsu piesaistīšanai lielu daļu vēlētāju atgrūda.

Un tomēr pēc iekšējas neveiksmju izvērtēšanas partija "Kustība "Par!"" uzskata, ka tai ir milzīga pieredze un rūdījums, lai darbu turpinātu.

"Būsim godīgi, esam atstāti kā otrgadnieki, tad tu vari mierīgi mācīties un nākt ar tādām zināšanām, kuru viendienītēm partijām nav un nebūs," teica partijas domes priekšsēdētājs Vjačeslavs Kaščejevs.

Bijušais partijas "Kustība "Par!"" priekšsēdētājs Daniels Pavļuts sacīja: "Pēc kāpumiem un uzvarām nāk sakāves un kritumi. Tāda ir pasaules, sabiedrības, tāda ir politikas daba. Tas, vai būs jauni kāpumi, atkarīgs, vai izdodas piecelties kājās, kad paklupts, vai ir izdevies saņemties pēc neveiksmēm."

Pēc neveiksmes vēlēšanās iepriekšējā partijas valde atkāpās, tomēr partijas dibinātāji norādīja, ka viņi neiet prom pavisam, bet dos vietu jaunajiem.

"Projām neviens neiet, ne es, ne citi dibinātāji.

Mēs ceram, ka jaunā maiņa valdē spēs šos dažus grūtos gadus pārlaist, ka partija no "B" līgas politikā nenonāks "C" līgā, bet turpinās atgriezties "A" līgā,"

sacīja partijas dibinātājs Pēteris Viņķelis.

Uz jauno valdi kandidātu netrūka, un netrūka arī ideju, kā turpināt.

"Mums, piemēram, ir liela kompetence izglītības jautājumos, līdz ar to vienkārši piepildīt ar jaunu saturu, kas vēlētājam varētu būt svarīgs. Un otra lieta – skaidrot, kāpēc liberālās vērtības ir svarīgas, lai dzīvotu demokrātiskā sabiedrībā," teica partijas valdes kandidāts Oskars Kaulēns.

KONTEKSTS:

Latvijā 1. oktobrī notikušajās 14. Saeimas vēlēšanās uzvarēja "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība un "Apvienotais saraksts". Sekoja Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie". 14. Saeimā neiekļuva divas līdzšinējās varas partijas – "Attīstībai/Par!" un "Konservatīvie".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti