«Krājbankas» 15 miljonu lietā atbildētāji prasa atcelt valsts nodevu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Rīgas apgabaltiesa skatīs likvidējamās "Latvijas krājbankas" ("Krājbankas") bijušās valdes locekles Svetlanas Ovčiņņikovas blakussūdzību, kurā viņa lūdz pilnībā atbrīvot no valsts nodevas, kas jāmaksā, iesniedzot apelācijas sūdzību tā dēvētajā likvidējamās "Krājbankas" civillietā.

«Krājbankas» 15 miljonu lietā atbildētāji prasa atcelt valsts nodevu
00:00 / 00:33
Lejuplādēt
Vasarā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nosprieda solidāri piedzīt zaudējumus vairāk nekā 15 miljonu eiro apmērā no septiņiem bijušajiem "Krājbankas" valdes locekļiem, tostarp politiķa Mārtiņa Bondara.

Lai šo spriedumu pārsūdzētu, ir jāsamaksā valsts nodeva, kas ir daļa no prasības summas. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa iepriekš jau daļēji apmierināja prasību, nodevu samazinot, bet Ovčiņņikova lūdz to atcelt pilnībā.

Rīgas apgabaltiesas pārstāvis Raimonds Ločmelis teica, ka blakussūdzība Rīgas apgabaltiesā tiks vērtēta rakstveida procesā. Pēc tam lieta tiks nosūtīta pirmās instances tiesai jautājuma izlemšanai par apelācijas sūdzības tālāku virzību.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šā gada 21. jūnijā nospriedusi solidāri piedzīt zaudējumus vairāk nekā 15 miljonu eiro apmērā no septiņiem bijušajiem "Krājbanka" valdes locekļiem. Lieta skatīta slēgtā sēdē un personu vārdi netiek atklāti, iepriekš informēja administratora "KPMG Baltics" sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis.

Bijušie bankas valdes locekļi bez pietiekama saimnieciska pamatojuma izsnieguši vairākus aizdevumus Seišelu salās un Kiprā reģistrētām komercsabiedrībām un pārņēmuši to nodrošinājumus.

"Krājbankas" administrators "KPMG Baltics" prasību pret bijušajiem bankas valdes locekļiem par zaudējumiem, kas bankai radušies laikā līdz maksātnespējas procesa uzsākšanai, cēla 2015. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti