Kopš februāra Latvija anulējusi gandrīz 1000 uzturēšanās atļaujas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kopš februāra izskaņas, kad Krievija izvērsa karu Ukrainā, Latvija anulējusi gandrīz 1000 uzturēšanās atļaujas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, tai skaitā 114 atļaujas anulētas,  balstoties uz drošības iestāžu atzinumiem. Nu tiek domāts par termiņuzturēšanās atļauju turpmāku nepagarināšanu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem.

Kopš februāra Latvija anulējusi gandrīz 1000 uzturēšanās atļaujas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem
00:00 / 02:39
Lejuplādēt

Jau kopš 25. februāra jeb nākamajā dienā pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā visās Latvijas diplomātiskajās konsulārajās pārstāvniecībās tika apturēta vīzu pieteikumu pieņemšana no Krievijas pilsoņiem. Tagad Baltijas valstis un Čehija strādā pie tā, lai Eiropas līmenī varētu pieņemt lēmumu neizsniegt tūristu vīzas Krievijas pilsoņiem iebraukšanai Eiropas Savienībā.

Jāpiemin, ka Igaunija no ceturtdienas liegs iebraukšanu valstī Krievijas pilsoņiem, kuriem ir Igaunijā izdota Šengenas zonas vīza. Tikmēr Ziemeļvalstīm nav vienota viedokļa par tūristu vīzu neizsniegšanu.

Taču, kaut arī Latvija neizsniedz Krievijas iedzīvotājiem vīzas, mūsu robežu šķērso krievi ar saņemtām vīzām citās Eiropas Savienības valstīs. Bet ir gadījumi, kad robežsargi var pieņemt lēmumu neielaist valstī cilvēkus, ja uzskata, ka tas var traucēt sabiedriskajai kārtībai vai nacionālajai drošībai, intervijā Latvijas Radio skaidroja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (“Jaunā Vienotība”).

Tikmēr Valsts prezidents Egils Levits izteicis priekšlikumu anulēt Latvijā līdz šim izdotās uzturēšanās atļaujas un vīzas Krievijas agresiju atbalstošiem ārzemniekiem. Savukārt premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) plāno virzīt jautājumu pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju pagarināšanu Krievijas pilsoņiem.

Uzturēšanās tiesības Latvijā negrasās atņemt tiem Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, kuriem šeit ir laulātais.

Pašlaik aktīvas termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā ir vairāk nekā 9000 Krievijas pilsoņiem. Savukārt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas ir vairāk nekā 37 000 Krievijas pilsoņu.

Aprīlī Saeima pieņēma grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz apturēt pirmreizējās termiņuzturēšanās atļaujas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem. Kopš 9. aprīļa līdz jūlija vidum pieņemti 482 lēmumi atteikt piešķirt uzturēšanās tiesības Krievijas pilsoņiem un 106 lēmumi – Baltkrievijas pilsoņiem, Latvijas Radio informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde. Ne visi atteikuma gadījumi gan ir saistīti ar aprīlī pieņemtajiem grozījumiem likumā.

Savukārt kopš Krievijas uzsāktā kara sākuma anulētas gandrīz 1000 uzturēšanās atļaujas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem,

tajā skaitā anulētas 114 uzturēšanās atļaujas, balstoties uz drošības iestāžu atzinumiem.

Tikmēr Rīgas ielās uzrunātie iedzīvotāji pauda atbalstu vīzu izsniegšanas liegumam Krievijas pilsoņiem. Taču sadzirdāmas bažas, ka, neļaujot iebraukt Latvijā Krievijas pilsoņiem, var mazināties tūrisma ienākumi. 

Rīgas iedzīvotājiem atšķirīgs viedoklis par vīzu izsniegšanas liegumu Krievijas pilsoņiem
00:00 / 02:39
Lejuplādēt
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti