Panorāma

"Panorāmas" skatītāju paldies Staļģenes doktorātam

Panorāma

Nav zināms, vai vīrusa mutācija nonākusi Latvijā

KNAB pārbauda arī Saeimas autostāvvietas izmantošanu

KNAB pārbauda arī Saeimas autostāvvietu atļauju izmantošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbauda stāvvietu atļauju izmantošanu ne tikai Rīgas domē, bet arī Saeimā. Latvijas Televīzijai zināms, ka trīs “Attīstībai/Par!” deputātes sev pienākošās stāvvietu atļaujas nodevušas palīgiem. Tādā veidā pārkāpta Saeimas iekšējā kārtībā.

Melošana par Rīgas domes deputātiem paredzētā stāvvietu abonementa izmantošanu lika atkāpties vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs uzsāka pārbaudi par to, kā deputāti izmanto savas stāvvietu privilēģijas.

KNAB apstiprina, ka citā pārbaudē zem izmeklētāju lupas nokļuvuši arī Saeimas deputāti, kuriem ir tiesības mašīnu novietot pie Saeimas ēkas Vecrīgā.

KNAB informēja:
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs apliecina, ka veic resorisko pārbaudi par iespējamu normatīvo aktu neievērošanu, izmantojot Saeimas deputātiem izsniegtos stāvvietu abonementus.

Saeimas stāvvietas atļauja nav tik vērtīga kā Rīgas domes deputātiem pienākošais “Rīgas satiksmes” stāvvietu abonements, kas ļauj mašīnu bez maksas novietot jebkurā Rīgas pilsētas apsaimniekotajā stāvvietā. Taču arī Saeimas deputātiem savu atļauju nodot citiem ir aizliegts.

Tā rakstīts stāvvietu atļauju nolikumā, kuru Saeimas prezidijs apstiprinājis 2006. gadā. LTV zināms, ka KNAB prasījis parlamentam paskaidrojumus, kāpēc sev pienākošās stāvvietu atļaujas palīgiem nodevušas trīs “Attīstībai/Par!” deputātes – Inese Voika, Dace Bluķe un Marija Golubeva. Deputātes Golubeva un Voika pagājušajā nedēļā kļūdas atzinušas publiski vietnē “Facebook”.

“Pieprasīju Saeimas stāvvietas caurlaidi mašīnai, kas pieder manam palīgam, lai to izmantotu gadījumos, kad tas ir nepieciešams Saeimas deputāta darba veikšanai,” skaidroja Voika.

“Es pārpratu to, ka bija rakstīts, ka var būt mašīna, kas nepieder pašam deputātam. Es no tā izsecināju nepareizi, ka tas var būt arī palīgs, kurš izmanto šo stāvvietu,” paskaidroja Golubeva.

Abas deputātes tagad no atļaujas ir atteikušās un par noteikumu pārkāpšanu nosūtījušas atvainošanos Saeimas priekšsēdētājai. Frakcija sākusi pētīt atļauju izmantošanas noteikumus tikai pēc Rīgas domes caurlaižu skandāla.

Arī tikko kā Saeimu pametusī deputāte Dace Bluķe pastāstīja, ka noteikumus pārkāpusi neapzināti. “Mirklī, kad uzzinājām, ka iekšējie kārtības noteikumi neparedz šādu stāvvietas izmantošanu palīga mašīnai, tas tika pārtraukts,” norādīja Bluķe.

Savukārt to, ka atteikties no stāvvietas vai publiski atvainoties par pārkāpumiem mudinājusi KNAB interese, deputātes neapstiprina.

“Uz tādiem jautājumiem man laikam nav tiesību atbildēt,” sacīja Golubeva.

“Es pirmo reizi par to [KNAB interesi] dzirdēju pirms nedēļas, un es šo caurlaidi esmu nodevusi novembrī,” sacīja Voika.

Saeimā norādīja, ka par iekšējās kārtības pārkāpšanu nekāda sodīšanas mehānisma neesot. Deputāti gan varot mudināt kolēģu pārkāpumus izskatīt Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā.

KONTEKSTS:

Iepriekšējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") 12. novembrī paziņoja par lēmumu demisionēt. Šādu lēmumu Pūce pieņēma pēc tam, kad viņa bijušais partijas biedrs Māris Mičerevskis LTV paziņoja, ka Pūce viņam uzreiz pēc Rīgas domes vēlēšanām prasījis sagādāt Rīgas domes deputāta autostāvvietu caurlaidi. Ministrs Pūce pēc tam gan taisnojās, ka sarakste ar Mičerevski bijusi jokošanās, kā arī apgalvoja, ka divus gadus, kopš nav Rīgas domnieks, Rātsnama stāvvietas nav izmantojis. Taču tie bijuši meli, vēlāk atzina Pūce.

Premjers pieņēma Pūces demisiju un gaidīja, ka "Attīstībai/Par!" virzīs jaunu kandidātu uz ministra amatu. Partiju apvienība VARAM vadībai virzīja 13. Saeimas deputātu Plešu, kurš pašlaik ir VARAM parlamentārais sekretārs un “Attīstībai/Par!” frakcijas priekšsēdētāja vietnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti