Dienas ziņas

Erdogans Putinam liek gaidīt

Dienas ziņas

"Rail Baltica" sāk būvniecības posmu

"Progresīvie" iesniedz deputātu kandidātu sarakstu

Kaspars Briškens būs «Progresīvo» premjera amata kandidāts; vēlēšanu saraksta līderi – Ņenaševa, Gātere, Švinka un Rasima

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Partijas "Progresīvie" 14. Saeimas vēlēšanās sarakstā ar pirmo numuru Vidzemē kandidēs partijas premjera amata kandidāts Kaspars Briškens. Trešdien partija Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniedza kandidātu sarakstu un priekšvēlēšanu programmu gaidāmajām Saeimas vēlēšanām.

Partijas "Progresīvie" kandidātu sarakstā ir iekļauti 115 deputātu kandidāti, kas ir  maksimāli pieļaujamais kandidātu skaits. Starp kandidātiem ir 52 sievietes un 63 vīrieši.

Partijas saraksta priekšgalā Vidzemē būs partijas izvirzītais premjera amata kandidāts un viens no ilggadējiem dzelzceļa projekta “Rail Baltica” līderiem Kaspars Briškens. Kurzemes pirmais numurs ir sabiedrības par atklātību “Delna” bijusī direktore Liene Gātere. Zemgales apgabala saraksta līderis Saeimas vēlēšanās būs “Progresīvo” līdzpriekšsēdētājs Atis Švinka, bet Latgalē – Rēzeknes domes deputāte Leila Rasima.

Savukārt par Rīgas vēlēšanu apgabala līderi "Progresīvie" izvirzījuši Rīgas domes deputāti Antoņinu Ņenaševu. Ar otro numuru Rīgas sarakstā vēlēšanās startēs ekonomists Andris Šuvajevs, bet kā trešais ārlietu eksperts, profesors Andris Sprūds. Starp kandidātiem ir arī bijusī Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama, sociālās uzņēmējdarbības eksperts Māris Grāvis un citi.

Tāpat, kā paredzēts, starp "Progresīvo" kandidātiem atrodams arī Rīgas domnieks Māris Mičerevskis, kurš Rīgas vēlēšanu apgabalā startēs ar pēdējo kārtas numuru.

Partijas sauklis uz 14. Saeimas vēlēšanām ir “Aizstāvam nākotni!”. Kā programmas trīs prioritātes partija ir izvirzījusi solidāru un sociāli atbildīgu krīzes pārvarēšanu, uzsverot, ka par ekonomisko un enerģētisko krīzi nedrīkst pārmaksāt iedzīvotāji, jo īpaši sabiedrības neaizsargātākā daļa. 

“Esam pārliecināti, ka būsim nākamajā Saeimā un valdībā. Vēlamies panākt, lai šo krīzi uz saviem pleciem neiznestu Latvijas ģimenes,” norādīja partijas premjera amata kandidāts.

Otrā prioritāte ir investīcija cilvēkos. “Jo gadiem ilgi ir izpalikuši nepieciešamie ieguldījumi veselības aprūpē, izglītībā, inovācijās, drošībā un industriālajā attīstībā, un partija iestājas par to, lai investīcijas patiesi dotu cilvēkiem labumu un jebkurš lielais projekts, piemēram, Eiropas Zaļā vienošanās, tiktu īstenots taisnīgi un caurskatāmi”, teikts politiskā spēka paziņojumā. 

"Progresīvo" Rīgas vēlēšanu apgabala līdere Ņenaševa norādīja: “Tās [investīcijas] ir veselības aprūpe, izglītība, infrastruktūra. Tas, kas ilgstoši bija nepietiekami finansēts.”

Savukārt kā trešo prioritāti partija ir izvirzījusi saliedētu sabiedrību. Partija norādīja, ka tās mērķis ir “stiprināt sociālo kontaktu starp cilvēkiem un strādāt pie spēcīgas, atbildīgas sabiedrības, kur cilvēku dažādā pieredze spēj pretoties mūsu gadsimta lielajiem izaicinājumiem drošībā, veselībā un klimata pārmaiņās”.

KONTEKSTS:

2022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks kārtējās – 14. Saeimas – vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēlē 100 parlamenta deputāti. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma, savukārt kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kas vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu.

No 13. jūlija Centrālā vēlēšanu komisija sākusi pieņemt partiju deputātu kandidātu sarakstus. Tos varēs iesniegt līdz 2. augustam. Saeimas vēlēšanās drīkst startēt tikai partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk kā 500 biedru.

Pirms četriem gadiem 13. Saeimas vēlēšanās startēja 16 saraksti. Šogad kandidātu aktivitāte varētu būt līdzīga. CVK informēja, ka interesi iesniegt sarakstus izrādījuši 14 politisko spēku pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti