Panorāma

A. Kļaviņam piemēro piespiedu darbu

Panorāma

Zolitūdes tiesā sāk liecināt apsūdzētie

Kas ir "Attīstībai/Par!" jaunie deputāti?

Kas ir «Attīstībai/Par!» jaunie deputāti?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Jaunajā Saeimā nomainīsies vairāk nekā puse deputātu, un daudziem 13. Saeima kļūs par pirmo politisko pieredzi. Apvienības “Attīstībai/Par!” jaunie deputāti sola strādāt pie reģionālās reformas, neatrauties no tautas un aizstāvēt aktīvās sievietes, ziņoja LTV ''Panorāma” un iepazīstina ar tiem topošajiem tautas priekšstāvjiem, kuri līdz šim sabiedrībā nav bijuši plaši zināmi.

Artūrs Toms Plešs 26 gadu vecumā būs otrais jaunākais 13. Saeimas deputāts, tomēr politiskā pieredze viņam jau ir kā Bauskas novada domes deputātam. Vēlētāju doto pirmo vietu “Attīstībai/Par!” sarakstā Zemgalē Plešs uzskata par novērtējumu tieši darbam pašvaldībā.

Deputāts sola baušķeniekiem Saeimā cīnīties par ilgi gaidītā apvedceļa būvniecību.  

“Dažādi dokumenti, kas izstrādāti valsts mērogā, rāda to, ka tā nepieciešamība pēc apvedceļa ir, un šis ir virziens, kurā būtu jāstrādā,” uzsvēra Plešs.

Plešs Saeimā vēlas strādāt ar reģionālās attīstības jautājumiem, tostarp īstenot pašvaldību reformu.

Lai nezaudētu izpratni par iedzīvotāju ikdienas dzīvi, jaunais deputāts sola regulāri uzklausīt vēlētājus.

“Saeimas deputātam katru piektdienu ir ieplānota tikšanās ar iedzīvotājiem; tikai iepriekšējā sasaukumā, nezinu, varbūt man nebija pieejama informācija, bet es ļoti maz atradu, kuri Saeimas deputāti izmanto šo iespēju regulāri tikties ar vēlētājiem un skaidrot gan pieņemtos lēmums, gan virzību, uz kuru plānots iet. Tas ir ļoti svarīgi. Tas ir jādara katram Saeimas deputātam,” uzskata  Pelšs.

Saeimā ievēlētais Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns Ilmārs Dūrītis savukārt atzina: “Man liekas, tas ir liels izaicinājums arī man – neatrauties no tās realitātes”.  

Viņš arī uzsvēra – svarīgi apzināties, ka deputāts pārstāv visas sabiedrības, nevis tikai kādas grupas intereses. Tāpēc kā vienu no grūtākajiem uzdevumiem Saeimā Dūrītis paredz interešu salāgošanu.  

“Cilvēkam nokļūstot Saeimā, valdībā, redzeslauks kļūst plašāks. Viņš saprot, ka, risinot kādas konkrētas sabiedrības grupas intereses, viņš, iespējams, izdarīs kādu sliktu lietu vai lāča pakalpojumu daudz lielākai sabiedrībai,” sprieda Dūrītis.

Kļūstot par Saeimas deputātu, Dūrītis dekāna amatu Lauksaimniecības universitātē pametīs, tomēr cer saglabāt nelielu slodzi kā mācībspēks.

Pieredze, vadot fakultāti, palīdzējusi saprast problēmas augstākajā izglītība un zinātnē, kuras tagad varēšot risināt kā deputāts.  

“Bieži vien pārraugošās iestādes strādā ļoti formāli. Viņas ražo daudz birokrātisku uzstādījumu, papīru, bet tas neveicina reālo darba procesu un mūsu izcilību. [..] Pirmkārt, es domāju, ka ir jāmaina attieksme. Jāsaprot, ka jebkura valsts iestāde, institūcija un augstskola ir priekš sabiedrības, nevis otrādi,” sacīja Dūrītis.

Tikmēr jauno “Attīstība/Par!” deputāti Inesi Ikstenu pievērsties politikai mudinājušas kampaņas ziedojumu vākšanai slimiem bērniem.

Viņasprāt, valstī ar tik augstiem nodokļiem kā Latvijā nauda bērnu ārstēšanai būtu jāatrod valsts makā. Politikā Ikstena aizstāvēšot ģimeņu intereses, ieklausoties nevalstiskajās organizācijās.  

“Lai realizētu visas savas idejas un mērķus, ko es esmu nospraudusi šiem, cerams,  četriem gadiem, es strādāšu Saeimā godprātīgi un pēc labākās apziņas, pārstāvot tautu un savu vēlētāju – daudzbērnu māmiņas, aktīvas sievietes un citus cilvēkus, kam rūp tautsaimniecība, daba un vide, kam rūp brīvība, ilgtspēja un atvērtība pasaulei, lai Latvija apzinātos savu līdzvērtību starptautiskā kopienā un varētu pārstāvēt savas intereses,” solīja Ikstena,

Jaunie “Attīstībai/Par!” deputāti stāsta, ka neesot atrauti no apvienības līderiem –  lēmumus  valdības veidošanas sarunās visi pieņemot kopīgi, arī par Jaunās konservatīvās partijas valdības modeļa noraidīšanu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti