JKP joprojām gaida partiju atbildes par valdības veidošanas piedāvājumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 8 mēnešiem.

Jaunā konservatīvā partija (JKP) joprojām cer saņemt uzrunāto partiju atbildes par iepriekš izteikto valdības veidošanas piedāvājumu, otrdien žurnālistiem sacīja JKP līderis Jānis Bordāns.

Viņa vadītā partija vēl neesot saņēmusi skaidru paziņojumu no "Attīstībai/Par!" un vēlas dzirdēt: ko šī apvienība patiesībā vēlas.

Otrdien notika politisko partiju "KPV LV" un JKP tikšanās. Atbildot uz jautājumiem par "Attīstībai/Par!" pirmdienas paziņojumu par iniciatīvas uzņemšanos valdības veidošanā, JKP līderis un premjera amata kandidāts Bordāns uzsvēra, ka partija turpina virzīties uz priekšu ar savu "ceļa karti" un līdz trešdienai gaida atbildes no visām partijām. Bordāns uzsvēra, ka "runāšana par to, ka nenodrošina mediju brīvību, policejisku valsti [ir] nenopietna aizbildināšanās".

"Mēs izteicām piedāvājumu ar atvērtu jautājumu. Ar "KPV LV" esam spēruši soli sapratnes virzienā. To pašu vēlos sagaidīt arī no "Attīstībai/Par!"," sacīja Bordāns. Bordāns esot gatavs runāt par jebkādiem sadarbības modeļiem, kas būtu vēlami Latvijas sabiedrībai, tomēr JKP joprojām uztur spēkā pozīciju, ka valdības veidošanas sarunās netiksies ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

"KPV LV" valdes priekšsēdētājs Aldis Gobzems pēc tikšanās pastāstīja, ka abi politiskie spēki vienojušies turpināt savstarpējās sarunas. "Mūsu piedāvājums bija sākt ar programmas uzstādījumiem, jautājumiem, kas saistīti ar koalīcijas padomes likvidēšanu, reģionālo reformu. Mēs redzam, ka šādā formātā iespējams secīgi veikt pārmaiņas, kuras attiecas uz izglītības jomu. Sarunas mums ir atvērtā formātā [un] turpināsim strādāt pie saturiskiem jautājumiem, cienot un respektējot katras partijas pozīciju," klāstīja Gobzems.

Viņš arī vairākkārt atkārtoja, ka abu politisko spēku sanāksmē neesot tikuši skarti jautājumi, kas saistīti ar kādu citu sadarbības piedāvājumu pieņemšanu vai noraidīšanu. Tomēr Gobzems apliecināja, ka ir sazinājies ar [Danielu] Pavļutu un [Raivi] Dzintaru, ar kuru pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem sarunas būs "nosacītajā otrajā aplī rīt, parīt".

KONTEKSTS:

Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" nepieņems JKP piedāvāto valdības modeli, pirmdien, 15. oktobrī, tika nolemts apvienības valdes sēdē.

Apvienības līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce skaidroja, ka no JKP nav saņemts piedāvājums par darāmajiem darbiem, bet tikai par iespējamo atbildību sadali Ministru kabinetā. "Tas jau ir otršķirīgs solis, ja salīdzina ar to, kas ir vienošanās par kopīgiem darbiem valdībā," teica Pūce. Apvienībā arī norādīja, ka solis piedāvāt ministru kandidātus, nepārrunājot saturiskās prioritātes ar iesaistītajiem, neņemot vērā iespējamās vienošanās partiju starpā par kopīgi veicamajiem darbiem, ir nepārdomāts.

Ar šo soli "Attīstībai/Par!" uzņemas līdera lomu un aicinās pārējās piecas partijas, tostarp iepriekš JKP valdības modelī neiekļauto ZZS, apsēsties un vienoties par darbiem. Tie tiks sagatavoti rakstiski, lai varētu ar to iepazīstināt arī Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Apvienības premjera amata kandidāts darbam valdības vadītāja amatā ir gatavs, ja Vējonis izvēlēsies viņu.

JKP līderis Jānis Bordāns 12.oktobrī  nāca klajā ar piedāvājumu veidot kopīgu valdību ar "KPV LV", "Jauno Vienotību", Nacionālo apvienību un "Attīstībai/Par!", piedāvājot arī pārraudzības jomas. Bordāns arī paziņoja, ka nesadarbosies ar līdzšinējo premjera spēku - Zaļo un Zemnieku savienību.

Gatavību veidot valdību pauda arī “KPV LV”, kura tāpat kā JKP ieguva 16 vietas 13. Saeimā. Visvairāk mandātu – 23 – ieguva "Saskaņa", kura paziņoja, ka tai pienākas veidot valdību. Tiesa, neviens no pārējiem sešiem Saeimā iekļuvušajiem spēkiem nav gatavs ar to sadarboties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti