Jēkabpils reģionālā slimnīca pēc plūdu draudiem atsākusi darbu pilnā apjomā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jēkabpils reģionālā slimnīca pirmdien pulksten 12.00 atsākusi darbu – pacientu stacionēšanu un ārstniecības pakalpojumu sniegšanu – pilnā apjomā. To Latvijas Radio intervijā pavēstīja Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ervīns Keišs.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ervīns Keišs
00:00 / 01:59
Lejuplādēt

Piektdien, 13. janvārī, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā izsludināja ārkārtas reaģēšanas režīmu jeb paaugstināja gatavību un reaģēšanu, pamatojoties uz Civilās aizsardzības komisijas sniegto informāciju par plūdu draudiem.

Tagad slimnīca atjaunojusi darbu pilnā apjomā, pastāstīja Keišs, uzsverot, ka augstas prioritātes pacienti tiek rūpīgi uzraudzīti. Tāpat Keišs norādīja, ka slimnīca neierobežo uzņemamo pacientu skaitu.

Sestdien Jēkabpils reģionālās slimnīcas pacienti pārvesti uz stacionāriem Rēzeknē, Daugavpilī un Aizkrauklē. Keišs stāstīja, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) pārvedis kopumā 48 pacientus. Patlaban vēl tiek vērtēts, vai pārvestos pacientus nogādāt atpakaļ Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, atklāja Keišs, norādot, ka pacientu pārvešana būtu papildu slogs dienestiem. 

Vienlaikus slimnīcas vadītājs norādīja, ka slimnīcai nav traucēta nedz ūdensapgāde, nedz elektroapgāde, piebilstot, ka "slimnīca šobrīd nodrošinājusi diezgan lielu autonomiju slimnīcas infrastruktūrā".

Iepriekš veselības ministre Līga Meņģelsone (deleģēta no "Apvienotā saraksta") norādīja, ka nedēļas nogalē no Jēkabpils reģionālās slimnīcas plūdu apdraudējuma dēļ notikusī pacientu evakuācija bija ļoti svarīga mācību stunda. Meņģelsone norādīja, ka nedēļas nogale bija "ļoti liela pārbaude mūsu dienestiem un Jēkabpils slimnīcas vadībai (..) attiecībā uz to, cik gatavi esam šādai situācijai. Secinājums ir – šāda mēroga evakuācija slimnīcai notika mierīgi, līdzsvaroti un laikus."

KONTEKSTS:

Jēkabpils novadā ir spēkā sarkanais brīdinājums par plūdiem. Iepriekš tik lieli plūdi Jēkabpilī bijuši 1981. gadā, kad ūdens līmenis sasniedz 8,97 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Hidrologi uzlabošanos tuvākajās dienās neparedz. Piektdien, 13. janvārī, vietām sāka brukt dambis, kas pilsētu aizsargā no plūdiem, bet bīstamākajā vietā to izdevās nostiprināt.

Sestdien, 14. janvārī, ūdens līmenis sasniedza 8,92 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Jēkabpils pašvaldība aicināja iedzīvotājus nekavējoties evakuēties no plūdu apdraudētajām teritorijām.

Pirmdien, 16. janvārī, ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils turpina samazināties, pilsētā cer uzsākt applūdušo teritoriju ūdens atsūknēšanas darbus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti