Imunologu Ņikiforenko apsūdz seksuālā vardarbībā; par cietušām atzītas piecas personas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Rīgas Austrumu prokuratūras prokurore nolēmusi imunologu Jevgēniju Ņikiforenko saukt pie kriminālatbildības par seksuālu vardarbību pret savām pacientēm.`

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka, neminot apsūdzētā vārdu, informēja, ka imunologs apsūdzēts par četru noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu pēc Krimināllikuma 160. panta pirmās daļas. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Tāpat ārsts apsūdzēts par trīs noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu pēc Krimināllikuma 160. panta otrās daļas. Par to savukārt saskaņā ar Krimināllikumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no četriem līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Kriminālprocesā par cietušām atzītas piecas personas.

Prokuratūrā norādīja, ka šobrīd turpinās pirmstiesas kriminālprocess, kura laikā tiek veiktas nepieciešamās procesuālās darbības, tādēļ, lai neietekmētu tālāku procesa virzību, plašāki komentāri no prokuratūras puses netiek sniegti.

KONTEKSTS: 

Vairākas sievietes apsūdzējušas imunologu Ņikiforenko par savai specialitātei neatbilstošu manipulāciju veikšanu, kā arī vērsās policijā un citās uzraugošajās iestādēs, jo uzskatīja, ka piedzīvotais bijusi seksuāla vardarbība, tomēr policija krimināllietu izbeidza, bet prokuratūra noraidīja sieviešu sūdzības par mediķi. Pēc stāsta publicēšanas medijos pie Latvijas Radio un pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" vērsās vēl vairākas šī ārsta pacientes.

Vēlāk krimināllieta tomēr tika uzsākta. Ārsts tika atzīts par aizdomās turēto un šī gada 22. februārī aizturēts. Savukārt 24. februārī vīrietim piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums praktizēt kā ārstam imunologam. Valsts policija šomēnes pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par ārsta imunologa Ņikiforenko iespējamu seksuālu vardarbību pret vairākām pacientēm un nodeva lietu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti