Iepazīsti labdarības maratona «Dod pieci!» uzticīgos ziedotājus!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Ir pagājušas 24 stundas, kopš trīs Latvijas Radio 5 – pieci.lv dīdžeji stikla studijā tiešraidē vāc ziedojumus apmaiņā pret dziesmu, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Daži ziedotāji, respektējot 2 metru distancēšanos un valstī esošos epidemioloģiskos ierobežojumus, apmeklē Doma laukumu, kur norisinās labdarības maratons “Dod pieci!”, lai tur atstātu savus ziedojumus.

"Dod pieci! 2020", seko līdzi tiešraidei!

Labdarības maratons "Dod pieci!" 152 stundu garā tiešraidē šogad vāca līdzekļus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Minimālais ziedojums 5 eiro palīdz stundu būt drošībā cilvēkam, kurš bēg no fiziskas, emocionālas vai ekonomiskas vardarbības.

Ziedot ar dziesmu iespējams līdz 10. janvārim labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv.

Ja saskaries ar vardarbību ģimenē, palīdzības pieteikuma anketu iespējams aizpildīt "Dod pieci! 2020" mājaslapā.

Lai arī šogad ziedotāji aicināti ziedot attālināti tiešsaistē, daži lojālākie labdarības maratona “Dod pieci! 2020” sekotāji izvēlas atbalstīt studijas dīdžejus klātienē. Starp tiem viens no lielākajiem “Dod pieci!” faniem – Voldemārs Lapa, kura sapnis ir pašam kādreiz kļūt par dīdžeju.

Voldemārs Lapa bija ieradies kopā ar Raiti Briedi no nevalstiskās organizācijas "Apeirons". Tā aizstāv cilvēku ar invaliditāti intereses. Organizācijas dalībnieki ziedoja vairākus desmitus eiro apmaiņā pret Moby dziesmu “Lift Me Up Mylo remix”, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri cieš no vardarbības ģimenē.

Arī Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā Kristians Helts nodeva vēstniecības komandas ziedojumu Doma Laukuma stikla studijā.

Pie stikla studijas īsi pirms šīs dienas ziedojumu summas izziņošanas ieradās divas ģimenes no Jūrmalas. Sešus gadus šīs ģimenes bija krājušas ziedojumus, un nu tie bija trīs maisi, kuri svēra ap 50 kilogramu. Ģimenes pret ziedojumu vēlējās dzirdēt grupas “Triana Park” dziesmu “Viss ir izdomāts”

Minimālais ziedojums – 5 eiro ir viena stunda drošībā no vardarbības cietušajam.

Visi labdarības maratonā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Ziedot.lv ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri vēlas izkļūt no vardarbības un nodrošinātu viņiem atbalstu akūtu un neatliekamu situāciju risināšanai – īslaicīgai pajumtei, medicīniskai palīdzībai un ekspertīžu apmaksai, ēdienam, transportam, mentoram, kurš cietušajiem sniedz palīdzību situācijas risināšanā u.c.

Projekta mērķis ir ne tikai palīdzēt cietušajiem, bet arī veicināt diskusiju par šo tēmu Latvijas sabiedrībā, kā arī stimulēt līdzcilvēku iesaistīšanos, lai latviešu sabiedrība atpazītu dažādas vardarbības formas un kļūtu aktīvāka palīdzības sniegšanā.

KONTEKSTS

Sešu gadu laikā labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti kopumā 1,3 miljoni eiro. Katru gadu šī akcija aktualizē kādu Latvijas sabiedrībā nozīmīgu tēmu. Šogad ziedojumi tiek novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti