Grestes balvu pasniedz kustības «Dzīvesbiedri» vadītājam Kasparam Zālītim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Par Pētera Grestes Baltijas Vārda brīvības balvas saņēmēju no Latvijas kļuva cilvēktiesību aktīvists un kustības „Dzīvesbiedri“ vadītājs Kaspars Zālītis, informēja balvas žūrijas pārstāve no Latvijas Vita Dreijere.

Kopā ar Zālīti uz balvu šogad pretendēja arī LTV Ziņu dienests un Iļģuciema cietuma kapelāne, mācītāja Rudīte Losāne. Nominantu izraudzījās balvas patrona, pazīstamā latviešu izcelsmes Austrālijas žurnālista Pētera Grestes vadītā žūrija.

„Šogad bija jāizšķiras starp spēcīgiem kandidātiem, bet esam pateicīgi, ka balvu šoreiz varējām piešķirt cilvēkam, kurš jau daudzu gadu gaitā ir aktīvi centies pierādīt, ka vārda brīvība ir nevis spēcīgāko un skaļāko privilēģija, bet gan absolūta nepieciešamība pilnīgi visām sabiedrības grupām,“ komentēja Dreijere. 

No Igaunijas balva tika piešķirta žurnālistiem Katarīnai Krjutškovai un Koitam Brinkmanam, kas izcīnīja tiesības publiski atspoguļot nozīmīgu, ar organizēto noziedzību saistītu tiesas procesu.

Savukārt no Lietuvas balvu šogad saņēma Elena Reimerīte un sabiedriskās televīzijas interneta portāls LRT.lt par raidījumu sēriju, kas atspoguļo mazāk priviliģētu sabiedrības grupu dzīvi. Īpaši asu sabiedrības reakciju izpelnījās viņas raidījums par homoseksuāliem tēviem no Lielbritānijas.

Pētera Grestes vārdā nodēvētā balva šogad tika pasniegta trešo reizi, un tās mērķis ir godināt cilvēkus un organizācijas par īpašu devumu vārda brīvības stiprināšanā. 

Žurnālists Greste pasaules mediju uzmanības degpunktā nonāca, kad, darot savu žurnālista darbu medijā „Al Jazeera“, Ēģiptē tika apcietināts un vairāk nekā gadu pavadīja cietumā Kairā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti