Grestes balvai izvirzīts LTV Ziņu dienests, mācītāja Losāne un kustības «Dzīvesbiedri» vadītājs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pētera Grestes Baltijas Vārda brīvības balvai no Latvijas šogad izvirzīta Iļģuciema sieviešu cietuma kapelāne un mācītāja Rudīte Losāne, Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienests, kā arī cilvēktiesību aktīvists, kustības "Dzīvesbiedri" vadītājs Kaspars Zālītis, informēja ''SSE Riga'' Mediju studiju centra eksperte un Grestes balvas žūrijas pārstāve no Latvijas Vita Dreijere.

Balvu saņēmēji no visām trim Baltijas valstīm tiks paziņoti 15. oktobrī īpašā ceremonijā, kas notiks Stokholmas ekonomikas augstskolā Rīgā (SSE Riga).

Pazīstamā latviešu izcelsmes Austrālijas žurnālista Pētera Grestes vārdā nodēvētā balva šogad tiks pasniegta trešo reizi, un tās mērķis ir godināt cilvēkus un organizācijas par īpašu devumu vārda brīvības stiprināšanā. Balvas patrona Pētera Grestes vadītā žūrija izvērtēja pieteiktos kandidātus un no katras Baltijas valsts izvirzīja trīs finālistus, kuri pretendēs uz apbalvojuma saņemšanu.

Žūrijas izraudzītie nominanti no Igaunijas ir kaimiņvalsts prezidente Kersti Kaljulaida, pētnieciskie žurnālisti Katarīna Krjutškova un Koits Brinkmans, kā arī uzņēmuma "Ekspress Meedia" izdevumu žurnālisti, kuri cīnās pret preses brīvības ierobežojumiem Igaunijas tiesās. Savukārt no Lietuvas izvirzīti žurnālisti Birute Davidonīte un Dovidas Pancerovas, kā arī Elena Reimerīte un interneta portāls LRT.lt.

"Es esmu neiedomājami pateicīgs par pieteikumiem, ko šogad saņēmām Grestes Vārda brīvības balvai.

Tie liecina, ka joprojām ir saglabājusies spēcīga izpratne par vārda brīvības nozīmi Baltijas valstīs – kopienās, kas joprojām skaidri atceras, kā ir bijis dzīvot bez tās. Kā pierāda vēsture, vārda brīvību nekad nevaram pieņemt par garantētu. Esmu lepns šī gada apbalvojumiem izvirzīt finālistus, kuri ir izrādījuši milzīgu drosmi un uzticēšanos šim mērķim," norāda žūrijas priekšsēdētājs Pēteris Greste.

"Iepriecina, ka balvas finālistu vidū redzam dažādību – ir gan mediju pārstāvji, gan cilvēktiesību aktīvisti un arīdzan politiķe.

Jā, uzvarētājs no katras valsts būs tikai viens, bet šogad īpaši gribam godināt visus finālistus, kuri tik dažādos veidos ir līdzdarbojušies vārda brīvības stiprināšanā savās kopienās, " atzina Dreijere.

Covid-19 ierobežojumu dēļ 15. oktobrī paredzētā balvas pasniegšanas ceremonija notiks šaurākā lokā, nekā ierasts, savukārt pats balvas patrons Greste, kā arī Lietuvas un Igaunijas nominanti ceremonijai pieslēgsies virtuāli.

Latviešu izcelsmes žurnālists Pēteris Greste pasaules mediju uzmanības degpunktā nonāca, kad, darot savu žurnālista darbu medijā "Al Jazeera", Ēģiptē tika apcietināts un vairāk nekā gadu pavadīja cietumā Kairā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti