Panorāma

Politisko partiju reitingi janvārī

Panorāma

Ukraiņu uzņēmējs dzīvo Latvijā un palīdz Ukrainai

"Likums un kārtība" pārtop par "Katram un katrai"

Gobzema izveidoto partiju pārdēvē par «Katram un katrai»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

Saeimas deputāta Alda Gobzema izveidotās partijas "Likums un kārtība" (LuK) biedru attālinātā kopsapulcē sestdien tika nolemts mainīt partijas nosaukumu uz "Katram un katrai", bet par pārdēvētās partijas priekšsēdētāju ievēlēja vienīgo pretendentu uz šo amatu – Gobzemu.

Gobzems uzrunā teica, ka partijā ir 1500 biedru, tomēr kongresā attālinātajos balsojumos pārsvarā piedalījās 115 cilvēki. Gobzems intervijā skaidroja, ka lielākā daļa biedru savas balsstiesības bija deleģējuši citiem, ko likums pieļaujot.

Par Gobzema kandidatūru nobalsoja 115 no 116 kopsapulces dalībniekiem. Viens dalībnieks nobalsoja "pret".

Gobzems pateicās par uzticību viņam un solīja darīt "visu iespējamo, lai cilvēki vēlētos dzīvot un atgriezties Latvijā, audzināt bērnus Latvijā".

Kopsapulcē nolēma veikt grozījumus partijas statūtos, paredzot, ka turpmāk partiju sauks "Katram un katrai" un tāds pats būs arī partijas saīsinātais nosaukums.

Partijas vadītājs Aldis Gobzems uzrunā kā ierasts asi kritizēja valdību, taču vienlaikus uzsvēra, ka gaušanās nebūs partijas galvenais cīņas instruments.

Gobzems kā galvenās partijas prioritātes nosauca izglītību, valsts spēju pelnīt un iedzīvotāju apmierinātību. Līdzīgi kā līdz šim, Gobzems asi kritizēja koalīcijas politiķus par, viņaprāt, nepareizu un dārgu Covid-19 pārvaldību un tiesību apspiešanu, taču vienlaikus Gobzems uzsvēra, ka gaušanās laiks esot beidzies. Tagad vienīgais partijas uzdevums esot cīņa par vietām Saeimā.

"Mums nav jāpiedalās mazskaitlīgās protesta akcijās, un nekonstruktīvas kritizēšanas laiks arī ir beidzies. Mūsu vienīgais uzdevums šobrīd ir cīņa par reālu varu."

"Katrs un katra pieredzēsim nebijušu reklāmas kampaņu. Mēs pieredzēsim kaut ko nebijušu attiecībā uz to, kā uzrunāt cilvēkus, un es esmu pilnīgi pārliecināts, ka katram un katrai iedegsies sirds par mūsu valsti, un katrs un katra vēlēsies izmainīt to, kādā bezdibenī mēs šodien atrodamies Latvijā," pavēstīja Gobzems.

Gobzems izvirzīja trīs galvenās prioritātes – izglītība, valsts spēja pelnīt un iedzīvotāju apmierinātība. Starp solījumiem bija saglabāt esošās un atvērt jaunas mazās skolas, nojaukt padomju graustus, samazināt ierēdņu skaitu, kā arī atcelt vai samazināt dažādus nodokļus.

"Tā vietā, lai nozagtu miljardus, ko zog šī vara, mēs pāris simtus miljonus iztērēsim, lai atceltu cilvēkiem nekustamā īpašuma nodokli. Ne tikai cilvēkiem, bet arī uzņēmējiem."

Partijas valdes priekšsēdētājam turpmāk nebūs līdzpriekšsēdētāju. Partijas vārdā paraksta tiesības būs valdes priekšsēdētājam vai diviem valdes locekļiem kopā.

Partijas valdē plānots ievēlēt 11, nevis 12 locekļus, kā tas bija līdz šim. Statūtos noteikts, ka valdes pilnvaru termiņš būs divi gadi.

Par partijas valdes locekļiem nobalsoja 112 kopsapulces dalībnieki, savukārt "pret" bija divi dalībnieki. Par partijas valdes locekļiem ievēlēja Saeimas deputāti Karinu Sprūdi, VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) bijušo valdes locekli Aivaru Strakšu, pret kuru prokuratūra sākusi kriminālvajāšanu, bijušo Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāju Igoru Prelatovu, bijušo Valsts zemes dienesta (VZD) ģenerāldirektori Solvitu Zvidriņu, kuru atbrīvoja no amata, pārmetot sliktu VZD pārvaldību, kā arī Oskaru Ozoliņu.

Strakšas vēl pērnā gada vasarā kopā ar Aināru Šleseru dibināja biedrību “Latvija – pirmajā vietā!”.

"No tādiem fundamentāliem jautājumiem nav tādas lielas atšķirības starp Šlesera partiju vai partiju “Katram un katrai”. Jautājums ir par to, kur es vairāk varu sevi realizēt. Jautājums ir par to, ka šeit ir tomēr vairāk demokrātijas," uzskata Strakšas.

Līdzīgus argumentus piesauc arī Zvidriņa: "Šī partija ir tā, kas ir atvērta jaunai situācijai, jauniem izaicinājumiem. Šeit nav tādu standartisko klišeju. Praktiski šeit notiek dialogs "partija – tauta"."

Ticību partijas panākumiem pauž arī Prelatovs: "Tagad ir īstais laiks pārmaiņām, un izvēlētā partija, politiskais spēks un komanda, uzskatu, ir diezgan spēcīga."

Partijas valdes locekļa amatu saglabāja Jānis Ronis, Daniels Āboliņš, Jānis Zalte, Liāna Teličenaite un Agris Freifalts. Savukārt no iepriekšējā valdes sastāva tajā vairs nebūs Marita Klikiča un Jānis Brūveris.

Partijas ieņēmumi pērn bijuši 55 238 eiro, izdevumi – 58 794 eiro. Partija ziedojumos pērn saņēmusi 39 372 eiro.

Gobzems par svarīgu partijas principu uzskata stipras ģimenes, kas veido stipru tautu, un ka politiskais spēks kopīgu mērķu īstenošanā apvienos dažādu tautību un sabiedrības slāņu pārstāvjus. Politiķis savās runās asi kritizē pie varas esošās koalīcijas īstenoto politiku.

Šīs partijas biedre ir arī Saeimas deputāte Karina Sprūde, kura kopā ar Gobzemu pagājušajās vēlēšanās startēja pašlaik faktiski izjukušās "KPV LV" sastāvā, bet pirms tam politisko darbību veica "Saskaņas" rindās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti