Panorāma

Kijivas Pečeru lavrā nozīmīgas pārmaiņas

Panorāma

Stompaku purvā piemin nacionālos partizānus

Partijas "Katram un Katrai" nosaukums turpmāk būs "Platforma 21"

Partiju «Katram un katrai» pārdēvē par «Platforma 21»; vadītāja amatā ievēl Raimondu Lazdiņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Partijai "Katram un katrai" tiks mainīts nosaukums uz "Platforma 21". To paredz partijas kopsapulcē svētdien, 26. martā, atbalstītie grozījumi politiskā spēka statūtos. Partijas biedri kopsapulcē arī ievēlēja jaunu valdes priekšēdētāju – par to kļuvis AS "Gaso" Gāzapgādes drošības departamenta vadītājs Raimonds Lazdiņš.

Vēlēšanu naktī atvadījies no cīņu biedriem, partijas "Katram un katrai" dibinātājs un līderis Aldis Gobzems pazuda no Latvijas politiskās skatuves, izstājās no partijas un pameta valsti. Saņemot tikai 3,6% vēlētāju atbalsu, partija 14. Saeimas vēlēšanās bija palikusi tālu zem 5% barjeras, bet kvalificējusies valsts finansējumam – nepilniem 190 000 eiro gadā. Pēc vairāku mēnešu apjukuma un klusuma brīža šodien "Katram un katrai" biedri sanāca uz kopsapulci.

"Būsim atklāti – mums nekas nesanāca. Nekas no tā, pēc kā tiecāmies. Mēs netikām pat Saeimā, kur nu vēl valdībā, kur nu vēl pie iespējas kaut ko mainīt valstī.

"Katram un katrai" bija partija, kas visas olas bija salikusi vienā groziņā. Bet groziņš saplīsa. Un olas – sasitās!" sacīja Lazdiņš.

Tagad partija iecerējusi izmantot tās rīcībā esošos finanšu un cilvēku resursus, lai radītu platformu, kur "perēt jaunos politiskos talantus". "Platformu jaunu politiķu piesaistei un izglītošanai, platformu – īstām pārmaiņām, platformu – jaunai politikai, platformu – 21. gadsimtam," skaidroja Lazdiņš.

Tādēļ šodien mainīts arī partijas nosaukums – turpmāk tā sauksies "Platforma 21". Ar skaitli 21 šajā gadījumā domāts 21. gadsimts jeb jaunākās paaudzes politiķi, kas varētu aizstāt pašreiz valdošos.

"Tāds ir plāns! Paaudžu maiņa Latvijas politikā. Mēs organizēsim apmācības, lekcijas, pieredzes apmaiņu, mēs savāksim naudu stipendijām. Ja vajadzēs – mēs dosim īstas iespējas," teica Lazdiņš.

Atbildīgais par jauno talantu audzināšanu un partijas sagatavošanu nākamajām vēlēšanām būs Lazdiņš, kurš šodien tika ievēlēts partijas priekšsēdētāja amatā. Līdztekus Lazdiņam partijas "Platforma 21" valdē darbosies Agris Freifalts, Jānis Ronis, Solvita Zvidriņa, Katrīna Killa, Aivars Strakšas, Jānis Zalte, Karina Sprūde, Jurijs Misjuks.

"Rezultāts, kuru mēs ieguvām Saeimas vēlēšanās, nozīmēja, ka ieguvām arī valsts finansējumu. Tas ir jāizlieto jēgpilni.

Nauda jāiegulda izglītībā. Mēs tik tiešām šajā platformā rūpēsimies par jaunajiem politiķiem," solīja jaunais partijas līderis.

Tieši tādēļ partijas vadītājs pagaidām nesauc sarakstu līderus gaidāmajām Eiroparlamenta un pašvaldību vēlēšanām. Jo – tie vēl ir jāizaudzina.

KONTEKSTS:

Vispirms Alda Gobzema izveidotā partija saucās "Likums un kārtība", bet pērn – 14. Saeimas vēlēšanu gadā – tās nosaukums tika mainīts uz "Katram un katrai". Šis politiskais spēks gan 14. Saeimā netika ievēlēts, jo nepārvarēja 5% vēlēšanu barjeru. Gobzems uzreiz pēc Saeimas vēlēšanām paziņoja par aiziešanu no partijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti