Panorāma

Daļa bērnu netiek pie interešu izglītības

Panorāma

E. Levits mudina vienoties cīņā pret pandēmiju

Saeimas sēde klātienē vien pusotras stundas

Gobzema dēļ Saeimas sēde tomēr notiks attālināti; Covid-19 sertifikāta nav 5 deputātiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Pieciem Saeimas deputātiem nav sertifikāta par vakcināciju pret Covid-19 vai izslimošanu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība). 

Saeimā ir deputāti, kuri šodien plenārsēžu zālē strādāja pirmo reizi, jo parlamentāriešu saimei pievienojušies samērā nesen.

Frakciju padomes vienojās, ka deputātiem Saeimas klātienes sēdē jāuzrāda vai nu sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts, vai arī negatīvs Covid-19 tests. Mūrniece pirms sēdes pauda cerību, ka deputāti pildīs noteikumus.

Tomēr plkst.11 Saeimas darbs tika pārtraukts, jo viens deputāts uz sēdi klātienē bija ieradies, neuzrādot sertifikātu vai negatīvu testu.

Latvijas Televīzija novēroja, ka tas ir deputāts Aldis Gobzems ("Likums un kārtība"). Vēlāk viņš žurnālistiem demonstrēja negatīvu testu, ko nav gatavs uzrādīt, jo pārējiem neesot nekādas daļas par viņa veselību.

Mūrniece paziņoja, ka plānotā Saeimas klātienes sēde tomēr norisināsies attālināti e-Saeimā, jo viens deputāts iebildis pret sēdes norisi klātienē.

Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka svarīgākie jautājumi parlamentā šajā sesijā būs valsts budžets, situācija ar migrantiem Baltkrievijas robežā, kā arī dalītā īpašuma izbeigšana. Vēl arī Mūrniece ar frakciju vadītājiem plāno pārrunāt, kādu risinājumu ieviest saistībā ar pienākumu konkrētām iedzīvotāju grupām vakcinēties pret Covid-19. Frakciju vadītāji vienojušies atlikt attiecīgo likumprojektu, jo uzskata, ka plašāku vakcinācijas aptveri var panākt ar citiem paņēmieniem. Par šiem paņēmieniem diskusijas turpināsies arī ceturtdien.

Pēc Mūrnieces teiktā, deputāti varot vienoties, ka lielākas tiesības lemt par noteikumiem saistībā ar Covid-19 jādod valdībai un pašvaldībām.

Saeimas deputāts Juris Pūce par diskusijām saistībā ar Covid-19 vakcināciju
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Savukārt deputāts Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") intervijā Latvijas Radio stāstīja, ka Saeimas frakcijas nevēlas garas debates, bet pieņemt kādu lēmumu ātrāk, lai palielinātos vakcinēto cilvēku skaits. Pašlaik parlamenta deputāti varot vienoties par to, ka vajadzīgs pieņemt lēmumu par finansiālu atbalstu, ja vakcīnas dēļ cilvēkam ir radušās veselības problēmas. Pūce noliedza, ka likumprojekta par obligāto vakcināciju noteiktām sabiedrības grupām atlikšanu būtu ietekmējuši protesti.

Saeimas deputāts (Zaļo un zemnieku savienība) par Gobzema rīcību izteicās: "Cilvēks to vien gaidīja, lai atnāk policija un izgriež rokas uz muguras un izvestu ārā, bet tā ir slikta metode, parlaments nevar nepildīt, ko paši ir pieņēmuši."

Saeima iecerējusi arī turpmāk strādāt klātienē, kā ieejas biļeti prasot uzrādīt sertifikātu vai negatīvu testu. Savukārt Gobzemu par Saeimas sēdes traucēšanu un necieņu pret parlamenta kolēģiem, atsakoties uzrādīt sertifikātu par negatīva testa rezultātu,

atsevišķas parlamenta frakcijas plāno rosināt izslēgt uz vairākām parlamenta sēdēm.

KONTEKSTS:

Ceturtdien, 2. septembrī, sākas Saeimas rudens sesija, kurā pēc ilgāka laika sēdes atsāks notikt klātienē, epidemioloģiski drošā vidē. 

Valsts prezidents Egils Levits 31. augustā tikās ar Saeimas priekšsēdētāju un Saeimas frakciju vadītājiem, lai pārrunātu turpmāko rīcību Covid-19 pandēmijas ierobežošanā. Prezidenta ieskatā par Saeimas dienaskārtībā esošajiem jautājumiem, kā uzveikt pandēmiju, nepieciešama lielāka politiķu vienprātība, lai varētu virzīties uz priekšu. Ja politiķiem neizdosies par ko vienoties, cīņu ar Covid-19 zaudēsim, uzskata Valsts prezidents.

Pēc tikšanās ar prezidentu kļuva zināms, ka frakciju vadītāji vienojušies atlikt likumprojektu par obligātu konkrētu iedzīvotāju grupu vakcināciju pret Covid-19. Politiķi uzskata, ka plašāku vakcinācijas aptveri var panākt ar citiem paņēmieniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti