Panorāma

Cilvēki pulcējas uz koncertu "Ukrainas brīvībai"

Panorāma

Panorāma

Gājienā pa Daugavpils ielām pauž atbalstu Ukrainai

Gājienā pa Daugavpils ielām pauž atbalstu Ukrainai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pie slēgtā Krievijas ģenerālkonsulāta un pie pieminekļa sarkanā terora upuriem sestdien, 25. februārī, Daugavpilī aizritējis atbalsta gājiens Ukrainai. Latgalei un Daugavpilij jābūt vienotākai ar Latviju un šī vienotība jāpauž arī ikdienā, šādu pārliecību pauda gan pilsētas viesi, gan vietējie.

Gājiens sākās pie Daugavpils dzelzceļa stacijas, un jau pēc pāris minūtēm dzeltenzilie karogi plīvoja pretī slēgtajai Krievijas ģenerālkonsulāta ēkai. Tur atstājot sveces, vainagus un plakātus, izskanēja dažādākie pret okupāciju vērsti saukļi, tostarp "Krima un Donbass – tā ir Ukraina'',  ''Putins – galvenais okupants".

Līdzīgi kā gājienā pērn pavasarī, arī šoreiz uz Daugavpilī protesta paušanai pret agresoru un atbalstam Ukrainai bija ieradušies cilvēki no dažādākajām Latvijas vietām.

"Ir svarīgi, ka cilvēks jūt līdzi citam cilvēkam. Nav svarīgi, kāda viņam ir tautība. Un tie krievi, kas iedomājas sevi to cilvēku vietā, kuru mājās ienācis ienaidnieks, es domāju, ka viņi to saprot," sprieda Krāslavas iedzīvotājs Aleksandrs.

"Es gribēju pateikt [Daugavpils mēram Andrejam] Elksniņam, lai viņš iet turpat, kur krievu karakuģis," sacīja gājiena dalībnieks no Kurzemes Lauris. "Domāju, jūs visi dzirdējāt, ka viņš sauca Krimu par Krievijas teritoriju."

"Latgale ir Latvija, Latgale ir Latvija. (..) Ir latvieši, katrs no sava reģiona, katrs savā ziņā atšķirīgs un unikāls, un mums jāpaliek ir vienotiem," norādīja rīdzinieks Kristaps.

Šie pilsētas viesi uz Daugavpili ieradās ar karātavām Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam. Viņiem Krievijas nežēlība Ukrainā atgādina ar padomju okupācijas pārestībām, ko izcieta arī šejienieši un viņu senči. Tāpēc gājiens beidzās pie pieminekļa sarkanā terora upuriem.

"Mēs visi esam dzirdējuši tādu populāro viedokli, ka Latvija ir zaudējusi Daugavpili. Es nesaprotu, kā var Latvija būt zaudējusi Daugavpili, ja Ukrainā neviens netaisās atdot Krimu. Tad darām, lai nezaudētu Daugavpili," pauda biedrības "Latvijas ukraiņu kongress" pārstāve, gājiena organizētāja Jana Streļeca.

"Cilvēki cenšas atbalstīt Ukrainu, bet ļoti maz Daugavpilī pie mums ir tādu. jo "labāk nerunāt un neteikt par to". Pat ģimenēs ir dažādi viedokļi. Programma jau ir ieprogrammēta no padomju gadiem: Krievija ir varena, viņi ir galvenie," teica daugavpiliete Eleonora.

Kritiku jau iepriekš izpelnījās Daugavpils domes vadības nevēlēšanās mastā pie mērijas uzvilkt Ukrainas karogu. Vakar pašvaldība publicēja foto, kas liecina, ka tas tomēr noticis.

"Igaunijas [karogs] bija saprotami, Neatkarības diena. Un Ukrainas. Es biju ļoti pārsteigta, bet patīkami. Pirmo reizi gada laikā," sacīja daugavpiliete Anita.

Šodien gan Ukrainas karogs pie Daugavpils domes vairs neplīvo.

Gājienā piedalījās arī kara gaitās Latvijā nonākušie ukraiņi. Piemēram, jauniete no Mariupoles, kas Daugavpilī dzīvo kopš decembra. Viņas vēstījums – lūdzu neaizmirst, pie kara nedrīkst pierast.

"Mūsu puiši, mūsu tēvi, bērni, dēli viņi visi joprojām mirst. Kāds ir ievainots, kāds atrodas slimnīcā. Te kaut kā tas viss pāriet otrajā plānā," pauda gājiena dalībniece Katja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti