Gaisa tilta gājēju kāpnes solīto divu nedēļu vietā slēgtas jau trešo mēnesi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Solīto divu nedēļu vietā Gaisa tilta kāpnes Rīgā gājējiem slēgtas jau vairāk nekā divus mēnešus. Būvvaldē no departamenta joprojām nav saņemts kāds svarīgs dokuments, kas ļautu lemt par kāpņu atvēršanu. 

Rīgas būvvaldes pārstāve Kristīne Bašķere
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

„Pašlaik mēs būvvaldē esam saņēmuši Gaisa tilta inspekciju, bet šajā dokumentā nav inženiera apliecinājuma par tilta kāpņu drošību. Tas arī ir galvenais dokuments, bez kura mēs nevaram atļaut tilta kāpņu ekspluatāciju, jo mums nav pārliecības, ka kāpnes ir drošas. (..) Būvvaldes inspektori objektus apseko vizuāli, un no vizuālā apsekojuma ne vienmēr var redzēt, kas apakšā slēpjas.

Tieši tādēļ mēs šaubīgos gadījumos lūdzam sertificēta speciālista atzinumu, kurš tad arī padziļinātāk skatās šīs lietas.

Šajā gadījumā mēs nevaram pieņemt lēmumu, balstoties tikai uz vizuālu apsekojumu, ja mums ir zināms, ka tur ir bijusi bīstama situācija. Tāpēc mums ir nepieciešams sertificēta speciālista atzinums, ka kāpnes ir drošas,” pastāstīja Rīgas būvvaldes pārstāve Kristīne Bašķere.

Rīgas domes Satiksmes departamentā sola, ka atzinumu iesniegs jau šodien. Taču pilsētniekiem drīzumā jārēķinās ar citām neērtībām, jo sāks remontēt Gaisa jeb VEF tilta margas. Darbus gan centīšoties organizēt tā, lai nav jāslēdz ietve.

KONTEKSTS:

Rīgas domes Satiksmes departaments maijā solīja divās nedēļās atbrīvot kāpnes no rūsas, veikt nelielus uzlabojumus un nokrāsot, lai pasargātu pret koroziju. Noslogotā tilta kāpnes pēc būvvaldes aizrādījuma aizmetināja maija vidū. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti