Panorāma

VDD rosina apsūdzēt bijušo Rīgas domnieku

Panorāma

Panorāma

Baltijas prezidenti lej ierakumu sveces

FOTO, VIDEO: Baltijas prezidenti lej ierakumu sveces Ukrainai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Daudzviet Latvijā plašu iedzīvotāju atsaucību guvis aicinājums liet ierakumu sveces Ukrainas aizstāvjiem. Sveču liešanā pirmdien iesaistījās arī Baltijas valstu prezidenti.

Igaunijas un Lietuvas prezidenti pirmdienas vakarā pirms došanās mājup un pēc tikšanās Rīgas pilī kopā ar Latvijas prezidentu viesojās Āgenskalna tirgū. Viņi lēja ierakumu sveces, kuras vējā neizdziest un rada pietiekamu karstumu, lai uzsildītu maltīti. Šīs sveces nonāks Ukrainas aizstāvju ierakumos.

Igaunijas prezidents Alars Kariss norādīja, ka pirms gada nebūtu iedomājies, ka šādas sveces šogad lies īsi pirms svētkiem.

"Es esmu šo jau reiz darījis Igaunijā. Ilgu laiku atpakaļ, bet tik un tā – es nevarētu iedomāties, ka šodien šo darītu ukraiņiem.

Mēs visi esam bijuši vairākkārt Ukrainā. Mēs saprotam, kāpēc tās ir vajadzīgas, un tāpēc tās arī taisām. Protams, šis ir tikai piemērs, tas nav salīdzināms ar to, cik daudz šādu sveču vajag," stāstīja Kariss.

Līdz šim ukraiņiem palīdzēts daudz, un šīm svecēm svētku gaidās ir ne tikai praktiska, bet arī simboliska nozīme, norādīja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. Viņš sacīja: "Mēs esam arī ar sirdi kopā ar Ukrainu. Un tā ir tāda simboliska palīdzība Ukrainai, ka mūsu sveces degs Ukrainas ierakumos, kur viņi tagad cīnās par savu neatkarību."

Pēc sveču liešanas prezidenti Āgenskalna tirgū baudīja Ukrainas gaumē gatavotu boršču.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti