Eksperti: Daļa vēlētāju baidās uzticēties jaunajām partijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Daļa vēlētāju baidās uzticēties jaunajām partijām, tāpēc izvēlas atbalstīt pie varas esošos politiskos spēkus, lai gan nespēj piekrist to darbiem, sarunā Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” sacīja politikas procesu vērotāji – sociologs Arnis Kaktiņš un sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis.

Cilvēki tik lielā mērā neuzticas politiķiem, ka viņi ar aizdomām skatās uz jaunajiem (..) Labāk izvēlēties veco, bet zināmo, nekā jauno, kas mani vēlāk pievils,” teica Kaktiņš.

Viņš norādīja, ka jauno partiju popularitātes rezultāti socioloģiskajās aptaujās „pārāk spoži nav”. „Katrā gadījumā viņi [jauno politisko spēku līderi] gribētu redzēt lielākus ciparus [atbalstu],” teica Kaktiņš.

Savukārt Rajevskis saka, ka jaunās partijas, it sevišķi „Latvijas attīstībai”, rada spriedzi pie varas esošajām partijām.

Tas nekas, ka viņām [jaunajām partijām] reitings ir nekāds. Viņi vairāk dzenā tās resnās, nobarojušās karpas. Viņi dzenā tās lielās partijas (..)” pauda Rajevskis.

Abi politiskās dzīves zinātāji gan arī atzina, ka „jaunās partijas” tikai nosacīti var saukt par jaunām. Viņu iepriekšējie darbi nav aizmirsti. „Es arī neticu [„Latvijas attīstībai” vadītājam Einaram] Repšem, kurš diametrāli darīja pilnīgi pretēju tam, ko runāja (..) [„Vienoti Latvijai” līderis Ainars] Šlesers nav spējis nevienu solījumu attiecībā uz darbavietu radīšanu pildīt [Rīgā],” teica Rajevskis. „[Tautas kustības līdere un dibinātāja Inguna] Sudraba ir šovmenis. Viņa rada intrigu (..) bet viņa nerada saturu politikā,” teica Rajevskis.

Ziņots, ka pēdējos mēnešos par savu kandidēšanu Saeimas vēlēšanās pavēstījuši un jaunas politiskās partijas ir dibinājuši vairāki politiķi vai amatpersonas. Bijušais Latvijas Bankas prezidents, premjers, finanšu ministrs un partijas „Jaunais laiks” dibinātājs Einars Repše ir kļuvis par „Latvijas attīstībai” vadītāju. Politiskajā organizācijā darbojas arī citi agrāk politikā vai citādi sabiedrībā pazīstami cilvēki: piemēram, bijušais partijas „Jaunais laiks” ģenerālsekretārs Edgars Jaunups un bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce. Par savu atgriešanos politikā pavēstījis arī bijušais satiksmes ministrs un „Latvijas Pirmās partijas” dibinātājs un agrākais „Par labu Latviju” viens no vadītājiem Ainars Šlesers. Viņš darbojas partijā „Vienoti Latvijai” par kuras priekšsēdētāju jau kļuvis. Vēlēšanām gatavojas arī "Reģionu alianse", kur varētu apvienoties virkne pašvaldību vadītāji. Aliansei jau pievienojies bijušais Latvijas Krājbankas vadītājs Mārtiņš Bondars. Par tautas kustības dibināšanu ir pavēstījusi bijusī Valsts kontroliere Inguna Sudraba. Tiesa, viņa nav detalizēti skaidrojusi, kādi būs šīs organizācijas tālākie mērķi. Visbeidzot, par politiskās partijas dibināšanu drīzumā pavēstījis arī nesenais tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti