Dienas ziņas

Pārgaujas novadā atjauno purvu

Dienas ziņas

Latvijas Centrālās Padomes memoranda 71. gadadiena

Efektīvai saimniekošanai vajadzīgi kompleksi risinājumi

Efektīvai saimniekošanai «Mežvidos» vajadzīgi kompleksi risinājumi

Kad septembrī piemājas siltumnīcās dažs novāc pēdējo tomātu ražu, Kārsavas novadā „Mežvidu” siltumnīcās tomātu audzēšanas sezona tikai sākas. Uzņēmums “Latgales dārzeņu loģistika” jau trešo sezonu nodrošina  bioloģisko tomātu audzēšanu. Domājot par lietderīgu resursu izmantošanu un attīstības stratēģiju, ir sākts jauns darbības virziens  - tomātu sulas ražošana. Drīzumā siltumnīcu komplekss tiks papildināts ar dārzeņu un  augļu pārstrādes cehu.

Kārsavas novada “Mežvidu” ziemas siltumnīcās tikko ir novākta kārtējā tomātu raža. Jau trešo sezonu līderos ir ‘Komet’ šķirnes  ķekaru tomāti,  otrajā vietā miltainie un gaļīgi ‘Vērša sirds’ tomāti, kuru audzēšanas apjoms šogad ir palielināts divreiz. Šajā sezonā tika izaudzēti arī četru jauno šķirņu  tomāti, kuru lielākā apjomā plānots piedāvāt jau nākamajā sezonā

„Ļoti daudzi procesi siltumnīcā ir jāplāno uz priekšu, līdz ar to mēs jau tagad gatavojamies pasūtīt stādiņus nākošai audzēšanas sezonai, kas mums sāksies septembra sākumā,” saka Edgars Romanovskis, SIA “Latgales dārzeņu loģistika” valdes loceklis.

Ik nedēļu „Mežvidi” realizē septiņas tonnas tomātu, taču līdz ar stingru kvalitātes uzskaiti veidojas tā saucamo nestandarta tomātu pārpalikumi. Lai lietderīgi izmantot visus resursus, ražotnē uzsākts vēl viens darbības virziens – tomātu pārstrāde sulā. Audzētavas vadītājs Edgars Romanovskis  uzsver, ka nākotnes plānos ir siltumnīcu kompleksa paplašināšana ar augļu un dārzeņu pārstrādes cehu:

„Pārstrādes cehs daļēji varētu pozicionēties kā jaunu produktu radītājs. - Tas nozīmē arī jaunas darba vietas? - Bez šaubām, Mežvidu kompleksā darbinieku skaits jau tuvojas 30, realizējot otro etapu, viņu skaits varētu dubultoties un pat trīskāršoties.”

Siltumnīcu darbības organizēšanā tiek ieguldīti milzīgi līdzekļi. Lai saimniekotu efektīvāk, pērn “Mežvidos”  tika realizēts vērienīgs projekts, un pašlaik siltums un elektrība, kas ir nepieciešami siltumnīcu darbībai,  tiek ražoti biomasas koģenerācijas stacijā.  Ražotājs uzskata, ka tomātu audzētavas turpmāko darbību var veicināt subsidētas elektroenerģijas nodokļa  atcelšana vai tā likmes samazināšana, kas pašlaik sastāda 5% no apgrozījuma.

„Samazinot vai atceļot šo nodokli, mēs varam nodrošināt to, ka rodas 60 darba vietas, to, ka budžetā mēs iemaksājam vēl katru gadu pārsimts tūkstoš eiro – manuprāt, tas ir tā vērts,” uzskata  Romanovskis.

„Mežvidu” siltumnīcu kompleksa pašreizējā platība ir 5360 kvadrātmetri un tas ir vienīgais Latgalē, kur dārzeņi tiek audzēti ziemas laikā. Izaudzētos tomātus galvenokārt realizē Latvijas lielveikalu tīklos.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti