4. studija

Vai Latvijā darbojas likums, kas noteic, kā pareizi jāraksta datums, mēnesis un gads?

4. studija

Ceturtā studija

Dundagā ir dīķis, kura vienu pusi kopj pašvaldība, bet otru - nekopj "Latvijas Valsts meži"...

Dundagas centra dīķis vienā pusē sakopts, otrā – jau gadiem aizaudzis. Kāpēc tā?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Dundagas centrā atrodas dīķis, kuram ir divi apsaimniekotāji – vietējā pašvaldība un AS "Latvijas Valsts meži". Kāpēc vienā pusē niedres tiek pļautas, bet otrā – nē, un viens no apsaimniekotājiem pieļauj, ka viss dīķis pamazām pārvēršas purvā?

Vietējais iedzīvotājs Kārlis Kantsons sarunā ar Latvijas Televīzijas raidījumu "4. studija" dīķi dēvēja par "Šreka purvu". Viņš pastāstīja, ka līdz tiltam dīķis pieder "Latvijas valsts mežiem", bet otra puse ir Dundagas pagasta teritorija, ko sauc par Dzirnavu dīķa daļu. To pašvaldība sakopjot, cik nu līdzekļi un resursi ļaujot, bet valsts mežu teritorijā niedres ir lielākas par cukurniedrēm.

"Mums ir vecākā Ziemeļkurzemes pils, brauc tūristi skatīties, bet tūristiem ir jārāda meldri. Nu, nav īpaši skaisti," uzskata Kantsons.

Vietējie ļaudis apgalvo, ka šajā dīķa pusē vairāk nekā desmit gadus neesot veikti nekādi apsaimniekošanas darbi.

Piemēram, Andris Reizenbergs atcerējās, ka pirms 20 gadiem dīķis bijis dzidrs, tajā ziedējušas ūdensrozes un cilvēki makšķerējuši.

"Es negribu nevienam neko pārmest, bet es vienkārši gribu pievērst uzmanību, lai cilvēki saprot, ka tam dīķim ir jābūt. Jūs paši redzat, tūlīt viss pazudīs!" pauda Reizenbergs.

AS "Latvijas Valsts meži" Meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Andris Verners skaidroja, ka vēsturiski pašvaldībai piederošā dīķa daļa ir bijusi dziļāka un upes piesērējums sākas no otras puses.

Dīķis Dundagas centrā – vienā pusē aizaudzis, otrā sakopts.
Dīķis Dundagas centrā – vienā pusē aizaudzis, otrā sakopts.

"Jāsaprot, ka, ja mēs ķertos klāt un šeit raktu, tad viss tas piedūņojums procesā nonāktu tālāk, un mēs pasliktinātu būtiski to sadaļu, kas ir pašvaldībā," sacīja Verners.

Viņš arī norādīja, ka tikai niedru pļaušana dīķī neko neatrisinās; svarīgi šo vietu pārtīrīt un renovēt, un tie esot darbi ar ekskavatoru.

Bet kāpēc gadiem ilgi tas tā arī nav darīts, kā rezultātā šis dīķis pašā Dundagas centrā vairāk atgādina purvu? AS "Latvijas Valsts meži" pārstāvis atzina, ka šī teritorija nav bijusi prioritāte, tomēr jau pirms vairākiem gadiem ir veikti provizoriski izmaksu aprēķini un noslēgts nodomu protokols.

Dundagas pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kojro apstiprināja, ka 2015. gadā ir noslēgts līgums par Dundagas dīķa rekonstrukcijas projekta plāna izstrādi, kurā puses – AS "Latvijas Valsts meži" un Dundagas novada pašvaldība – ir apņēmušās segt savus izdevumus 3950 eiro apmērā. 2016. gada 12. maijā ir noslēgts nodomu protokols.

Bet, apskatot dīķi, raidījums "4. studija" secināja, ka nu jau sešu gadu laikā uz priekšu nekas tā arī nav pavirzījies. Verners norādīja, ka nākamgad projektu izstrādās ainavu arhitekts, un tad tiks organizētas publiskās apspriedes.

"Ja mēs skatāmies klasiski no ideju virzīšanas, no ieceres līdz realizācijai paņem kādus 3-4 gadus. Tā ka, es teiktu, tuvāko 3-4 gadu laikā šeit būs pārmaiņas, bet ne ātrāk," piebilda Verners.

"Nepieciešams, protams, ir viņu tīrīt, arī iedzīvotāji ir izteikuši šādu vēlmi un, protams, arī mēs izsakām šādu vēlmi, tāpēc mums ir ceturtdien paredzēta tikšanās Dundagā "Latvijas Valsts mežu" telpās, kur būs Talsu domes pārstāvji, Dundagas pagasta pārvaldes pārstāvji un, protams, "Latvijas Valsts mežu" pārstāvji, kur pārspriedīsim šo iespējamo dīķa tīrīšanu," informēja Kojro. 

Labā ziņa ir tā, ka jau nākamgad ainavu arhitekts izstrādās projektu, kā šis dīķis izskatīsies, tomēr to attīrīs tuvākais pēc 3-4 gadiem. Aptuvenās izmaksas - 275 tūkstoši eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti