Dombrava: NA sniegs iniciatīvas, «lai labotu Satversmes tiesas kļūdas» spriedumā par viendzimuma pāru tiesībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Koalīcijā ietilpstošās Nacionālās apvienības (NA) Saeimas deputāts Jānis Dombrava uzskata, ka nesenais Satversmes tiesas spriedums par viendzimuma pāru tiesībām uz bērna piedzimšanas atvaļinājumu ir kļūdains, un solīja, ka NA nāks klajā ar likumdošanas iniciatīvām, “lai labotu Satversmes tiesas pieļautās kļūdas”.

Dombrava LTV raidījumā “Šodienas jautājums” izvairījās tieši atbildēt, vai varētu būt iesniegti tieši labojumi Satversmē. 

Deputāts pauda, ka Satversmes tiesas lēmums nav pieņemams lielai daļai Latvijas sabiedrības un tas šķeļ sabiedrību.  

Dombrava norādīja, ka tiesāties vienmēr ir iespējams, tai pašā laikā Satversmes tiesa ar šo spriedumu ir pārkāpusi savas pilnvaras, “tas ir mans vērtējums un arī citu juristu vērtējums”.

Viņš skaidroja, ka Satversmes tiesas “lēmumi nav jāvērtē nekritiski un ir jākritizē spriedumi, ja tie veidojas neloģiski”.

Un, lai to novērstu, ir iespēja grozīt vai papildināt Satversmi.

“Noteikti mēs sniegsim savas iniciatīvas, kas lielā mērā labos Satversmes tiesas kļūdas,” sacīja deputāts.

Viņš informēja, ka juristi pašlaik intensīvi strādā, lai piedāvātu precīzāku formulējumu.

KONTEKSTS:

Satversmes tiesā vērsās sieviete, kuras partnere nesaņēma pēc bērna piedzimšanas paredzēto atvaļinājumu. Tiesa lēma, ka Darba likumā noteiktais par atvaļinājumu tikai bērna tēvam neatbilst Satversmei.

Tāpat tiesā uzsvēra, ka ģimene nav tikai laulībā balstīta savienība. Tādēļ valsts pienākums ir aizsargāt un atbalstīt arī viendzimuma partneru ģimenes. Likumdevējam jāizdomā, kā izmainīt likumus, lai to panāktu līdz 2022. gada vidum. Likumdevējs var labot Darba likumu vai arī kādu citu normu. Satversmes tiesas spriedums neskar laulības institūtu, kas definēts kā sievietes un vīrieša savienība.

ST spriedums raisīja plašu rezonansi un izskanēja pretrunīgi viedokļi, tostarp labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV") to uzskata par draudu tradicionālajām ģimenes vērtībām. Pie Satversmes tiesas ēkas notika pikets tradicionālo ģimeņu atbalstam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti