«Dod pieci!» pēdējā diena: Līdz plkst. 18 saziedoti jau 594 853 eiro; sasniegts arī jauns pasaules rekords

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Labdarības maratona "Dod pieci!" pēdējā dienā līdz plkst. 18.00 ukraiņu bērnu atbalstam saziedoto līdzekļu apjoms sasniedzis 594 853 eiro, bet saņemto palīdzības pieprasījumu skaits pārsniedzis četrus simtus. Maratona laikā sasniegts arī jauns pasaules rekords – 3200 kilometri uz velo trenažiera, ko paveicis ultra velomaratonists Arvis Sprude.

Akcija "Dod pieci!" noslēgsies ceturtdien plkst. 22.00, un, sākot no plkst. 21.00, maratona noslēgumam varēs sekot līdzi LTV1, Latvijas Radio, LSM un citos sabiedrisko mediju informācijas kanālos.

Dienas laikā studijā "Dod pieci!" viesojās akcijas partneri un atbalstītāji – Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētāji Una Klapkalne un Ivars Priede, kā arī "Luminor" Banka" vadītāja Latvijā Kerli Vares.

"Luminor" jau vairākus gadus atbalsta "Dod pieci!", un šogad bankas darbinieki kā brīvprātīgie palīdzējuši pie ziedojumu pieņemšanas lodziņa stikla studijā. Bankas vadītāja atzina, ka maratons "Dod pieci!" ir lielisks projekts, jo katrs ziedotājs ar savu lielāko vai mazāko ziedojumu kopā veido lielu spēku. 

Klapkalne atzina, ka arī viņas bērnību ietekmējis vecmammas pārdzīvotais divu pasaules karu laikā. Viņa pastāstīja, ka bērnībā apskaudusi citu bērnu mīļās vecmāmiņas, jo viņas vecmamma bijusi ļoti stingra, spiedusi mazmeitu strādāt un negaršīgi gatavoja ēst. "Viņa bija pieradusi taupīt, paļauties tikai uz sevi un ēst gatavoja, lai pietiktu ilgam laikam, nevis lai būtu garšīgi," atceras Klapkalne.

Atsaucoties uz savu bērnības pieredzi, Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja atzina, ka neviens nespēj paredzēt, kā pašreizējo ukraiņu bērnu karā piedzīvotais ietekmēs nākamās ukraiņu paaudzes arī tad, kad Ukraina atkal būs plaukstoša zeme.

Savukārt Priede atzīmēja, ka notikumi Ukrainā ir likuši arī Latvijas sabiedrībai pārvērtēt vārdu "brīvība" un "neatkarība" nozīmi un cenu, ko par to esam gatavi maksāt. Viņš uzsvēra, ka tādas akcijas kā "Dod pieci!" arī esot viens no veidiem, kā varam kaldināt savu brīvību – atbalstot ukraiņus un vienam otru.

Šī gada "Dod pieci!" labdarības maratonu atbalsta daudzi Latvijas uzņēmumi, tostarp "Luminor banka", "Circle K", "AJ Power", "Bonava Latvija", "Latvijas Finieris", "Printful", "M79", "Kronos", "RIMI" un citi.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad notiek no 16. līdz 22. decembrim un ir veltīts Latvijā nonākušo ukraiņu bēgļu-bērnu atbalstam. Veselu nedēļu Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji 24/7 režīmā raida no īpašas stikla studijas Doma laukumā Rīgā, kur atskaņo ziedotāju izvēlētās dziesmas, dalās ar cilvēku pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiem.

Ikviens tiek aicināts ziedot naudas summu, sākot no 5 eiro, apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur labdarības platformu "Ziedot.lv" tiks izmantoti skolas piederumu un datoru iegādei, bērnu veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām nepieciešamām lietām.

Jau no 1. decembra ikviens var veikt ziedojumu mājaslapā dod.pieci.lv, "Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā, bet laikā no 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus pieņems arī "Dod pieci!" stikla studijā Vecrīgā.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un ilggadējo ziedojumu partneri – labdarības organizāciju "Ziedot.lv". Maratona tiešraidei var sekot līdzi sabiedriskajos medijos – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī projekta mājaslapā "dodpieci.lv" un "Dod pieci!" sociālo tīklu kontos. Saziedotie līdzekļi 100% apmērā tiks izmantoti ziedojuma mērķim, un projekta administrēšanas izmaksas no ziedotāju naudas netiek finansētas.

Jau devīto gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un sniedz atbalstu noteiktām sabiedrības grupām. Iepriekšējos gados ziedojumi novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai,  neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, vardarbības mazināšanai ģimenēs, kā arī vides uzlabošanai cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

"Dod pieci!" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs radiodīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai sabiedrības grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošā komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti