«Dod pieci!» noslēdzas ar 804 384 eiro ziedojumu ukraiņu bērniem; ieiet vēsturē ar vairākiem rekordiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Ceturtdienas, 22. decembra, vakarā noslēdzies labdarības maratons "Dod pieci!", finišējot ar akcijas vēsturē lielāko ziedojumu summu – 804 384 eiro. Līdz dienas beigām bija saņemti vairāk nekā 500 palīdzības pieteikumi ukraiņu bērnu un jauniešu atbalstam Latvijā.

Organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta noslēguma tiešraidē pastāstīja, ka viņas organizācija visu nākamo gadu veltīs, liekot lietā akcijā "Dod pieci!" iedzīvotāju un uzņēmumu saziedotos līdzekļus, tā atvieglojot ukraiņu bēgļu dzīvi Latvijā.

Labdarības maratona laikā tika uzstādīts arī jauns pasaules rekords – 3338,5 kilometri (km) uz velo trenažiera, ko paveica ultra velomaratonists Arvis Sprude. Atbalstot sportistu, uzņēmums "If Apdrošināšana" akcijā "Dod pieci!" ziedojis 22 750 eiro jeb 5 eiro par katru nobraukto kilometru.

Savukārt "Dod pieci!" skrienošais dīdžejs Toms Grēviņš uzstādījis personisko rekordu, noskrienot septiņus maratonus (42 km) septiņās dienās, kopumā pieveicot 295 km 365 metrus un "nopelnot" 105 700 eiro. Dīdžeju ar vismaz 10 000 eiro ziedojumu par katru skrējienu atbalstīja uzņēmumi "Circle K", "Bonava Latvija", "Latvijas finieris", "Printful", "M79", "Kronos" un "RIMI Latvija".

Kā ceturtdien vakarā LTV1 tiešraidē atzina žurnālisti Jānis Geste un Elīna Baltskara:

"Kaut gan labdarības maratonā "Dod pieci!" vācām ziedojumus ukraiņiem, manuprāt, šis maratons bija stāsts par mums – latviešiem un Latvijas sabiedrību. [..] Esam atvēruši savas sirdis, savas mājas un maciņus, palīdzot ukraiņu bēgļiem Latvijā justies kā mājās."

Ralfs Eilands bija pēdējais mūziķis, kurš ceturtdienas vakarā viesojās "Dod pieci!" studijā – viņš 24. februārī, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, pretī Krievijas vēstniecībai Rīgā organizēja koncertu Ukrainas atbalstam. "Dod pieci!" studijā viņš kopā ar Lindu Rušenieci izpildīja dziesmu "Divas dvēseles".

Šī gada sabiedrisko mediju labdarības maratona "Dod pieci!" 158 stundu tiešraidē no stikla studijas Doma laukumā trīs dīdžeji – Marta Grigale, Linda Samsonova un latviešu izcelsmes ukraiņu mūziķis Edgars Vilcāns – atskaņoja tikai ziedotāju izvēlētas dziesmas, vācot ziedojumus ukraiņu bērnu un jauniešu atbalstam Latvijā. Iespēja ziedot projekta platformā "dod.pieci.lv" būs atvērta līdz Zvaigznes dienai 6. janvārī.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad norisinājās no 16. līdz 22. decembrim un bija veltīts Latvijā nonākušo ukraiņu bēgļu bērnu atbalstam. Veselu nedēļu Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji 24/7 režīmā raidīja no īpašas stikla studijas Doma laukumā Rīgā, kur atskaņoja ziedotāju izvēlētās dziesmas, dalījās ar cilvēku pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiem.

Ikviens tika aicināts ziedot naudas summu, sākot no 5 eiro, apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur labdarības platformu "Ziedot.lv" tiks izmantoti skolas piederumu un datoru iegādei, bērnu veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām nepieciešamām lietām.

Jau no 1. decembra ikviens varēja veikt ziedojumu mājaslapā dod.pieci.lv, "Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā, bet laikā no 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus pieņēma arī "Dod pieci!" stikla studijā Vecrīgā.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un ilggadējo ziedojumu partneri – labdarības organizāciju "Ziedot.lv". Maratona tiešraidei var sekot līdzi sabiedriskajos medijos – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī projekta mājaslapā "dodpieci.lv" un "Dod pieci!" sociālo tīklu kontos. Saziedotie līdzekļi 100% apmērā tiks izmantoti ziedojuma mērķim, un projekta administrēšanas izmaksas no ziedotāju naudas netiek finansētas.

Jau devīto gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un sniedz atbalstu noteiktām sabiedrības grupām. Iepriekšējos gados ziedojumi novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai,  neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, vardarbības mazināšanai ģimenēs, kā arī vides uzlabošanai cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

"Dod pieci!" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs radiodīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai sabiedrības grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošā komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti