Dienas ziņas

VADC aicina jaunus asinsdonorus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

"Dod pieci" sestā diena

Dienu pirms labdarības maratona «Dod pieci!» finiša ukraiņu bērniem saziedoti 401 470 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Labdarības maratona "Dod pieci!" sestajā dienā ukraiņu bērniem saziedoto līdzekļu apjoms sasniedzis 401 470 eiro. Līdz trešdienas vakaram akcijas partneris organizācija "Ziedot.lv" bija saņēmusi 327 palīdzības pieteikumus 532 bērnu un jauniešu atbalstam – galvenokārt medicīnas un rehabilitācijas pakalpojumiem.

Lai veicinātu ziedojumu vākšanu, dalību labdarības akcijā ar sportiskiem izaicinājumiem turpina gan radio "pieci.lv" DJ Toms Grēviņš, gan velomaratonists Arvis Sprude. Grēviņš trešdien Jelgavā noskrēja jau sesto maratona distanci (42 kilometri) sešu dienu laikā, ko uzņēmums "M79" atbalstīs ar 10 000 eiro ziedojumu. Savukārt Sprude uz velotrenažiera līdz trešdienas pēcpusdienai bija pieveicis 2700 km no iecerētajiem 3200 km. Uzņēmums "If Apdrošināšana" apņēmies ieskaitīt "Dod pieci!" ziedojumu fondā 5 eiro par katru Sprudes nobraukto kilometru.

KĀ ZIEDOT

Ziedojumus, sākot no 5 eiro, apmaiņā pret savu mīļāko dziesmu var veikt mājaslapā www.dodpieci.lv.

No 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus pieņem arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā.

Ziedot var „Circle K” degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā. Uzņēmums apsolījis dubultot tos ziedojumus, kas saņemti viņu degvielas uzpildes stacijās. No 16. līdz 21. decembrim “Circle K” ziedos vienu centu no katra privātpersonām pārdotā degvielas litra.

“Dod pieci!” ietvaros notiek labdarības izsoles, kurās tiek piedāvātas unikālas lietas, kas pieder Latvijā un pasaulē zināmiem cilvēkiem, kā arī dažādi piedzīvojumi un notikumi, ko nekur citur nevar iegādāties. Vairāk par izsolēm šeit: https://izsole.dodpieci.lv/

"Dod pieci!" stikla studijā Doma laukumā trešdien viesojās arī Irina no Ukrainas, lai dalītos ar savu bēgles stāstu, savukārt izglītības eksperte Līga Bērziņa vērsa uzmanību uz ukraiņu bērnu problēmām iekļauties Latvijas skolās un piedāvāja risinājumus situācijas uzlabošanai.

"Dod pieci!" ietvaros Ukrainas bēgļu tēmai bija veltīts arī Latvijas Radio 1 raidījums "Krustpunktā", kur labdarības organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta diskutēja ar Iekšlietu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Rīgas domes un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvjiem par to, kā uzlabot Ukrainas bēgļu situāciju Latvijā.

Trešdien stikla studijā kopā ar aktrisi Zani Daudziņu viesojās vairākas ukraiņu bēgļu meitenes, kuras kopš šī gada maija mācās Latvijas Kultūras akadēmijā. Viņas apgūst aktiermeistarību, kustību un runas mākslu. Nastja atzina, ka viņai "visvairāk gribētos būt mājās. Pirmo reizi dzīvē nepalīdzu vecākiem rotāt svētku eglīti".

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad notiek no 16. līdz 22. decembrim un ir veltīts Latvijā nonākušo ukraiņu bēgļu bērnu atbalstam. Veselu nedēļu Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji 24/7 režīmā raidīs no īpašas stikla studijas Doma laukumā Rīgā, kur atskaņos ziedotāju izvēlētās dziesmas, dalīsies ar cilvēku pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiem.

Ikviens tiek aicināts ziedot naudas summu, sākot no 5 eiro, apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur labdarības platformu "Ziedot.lv" tiks izmantoti skolas piederumu un datoru iegādei, bērnu veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām nepieciešamām lietām.

Jau no 1. decembra ikviens var veikt ziedojumu mājaslapā dod.pieci.lv, "Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā, bet laikā no 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus pieņems arī "Dod pieci!" stikla studijā Vecrīgā.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un ilggadējo ziedojumu partneri – labdarības organizāciju "Ziedot.lv". Maratona tiešraidei var sekot līdzi sabiedriskajos medijos – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī projekta mājaslapā "dodpieci.lv" un "Dod pieci!" sociālo tīklu kontos. Saziedotie līdzekļi 100% apmērā tiks izmantoti ziedojuma mērķim, un projekta administrēšanas izmaksas no ziedotāju naudas netiek finansētas.

Jau devīto gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un sniedz atbalstu noteiktām sabiedrības grupām. Iepriekšējos gados ziedojumi novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai,  neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, vardarbības mazināšanai ģimenēs, kā arī vides uzlabošanai cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

"Dod pieci!" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs radiodīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai sabiedrības grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošā komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti