Deputāti skatīs prezidenta «atmesto» liegumu ārzonu firmām startēt valsts iepirkumos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 3 mēnešiem.

Saeima skatīs Valsts prezidenta otrreizējai caurlūkošanai nodotos grozījumus Publisko iepirkumu likumā, kas liegtu publiskajos iepirkumos piedalīties Latvijā reģistrētiem uzņēmumiem, kuru īpašnieki reģistrēti ārzonās.

Darbu pie otrreizējai caurlūkošanai nodotajiem grozījumiem sāks Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija.

Par strīdus ābolu kļuvušais Nacionālās apvienības priekšlikums paredzēja no līdzdalības publiskajos iepirkumos izslēgt uzņēmumus, kuros vairāk nekā 25% kapitāldaļu pieder kompānijām, kas reģistrētas beznodokļu vai zemu nodokļu valstīs vai teritorijās. No Iepirkumu uzraudzības biroja apkopotās informācijas gan izriet, ka gadījumi, kad šādi uzņēmumi uzvarējuši publiskos iepirkumos, ir ārkārtīgi reti.

Saeimas Tautsaimniecības komisija, kas bija atbildīgā par Publisko iepirkumu likuma grozījumu sagatavošanu, Nacionālās apvienības priekšlikumu bija noraidījusi, taču šogad februāra sākumā parlamenta plenārsēdē deputātu vairākums tos atbalstīja.

Neviena organizācija nebija vērsusies Valsts prezidenta kancelejā ar lūgumu šos grozījumus neizsludināt, taču Finanšu ministrija Valsts prezidenta kancelejai bija nosūtījusi vēstuli, kurā izklāstīti argumenti, kādēļ likums būtu nosūtāms otrreizējai caurlūkošanai.

Prezidents šos grozījumus neizsludināja un nolēma nodot parlamentam otrreizējai skatīšanai. Nacionālās apvienības deputāti, kuri bija iesnieguši ieceri, pauda pārliecību, ka ārzonu uzņēmumu ierobežošana nekādā ziņā nav pretrunā ar Eiropas Savienības tiesību normām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti