Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpils cietoksnī notiek būvdarbi

Daugavpils cietoksnī notiek būvdarbi

Kamēr ārkārtējās situācijas laikā Daugavpils kultūras vidi var izzināt virtuāli, Daugavpils cietoksnī norisinās vērienīgi būvdarbi divās ēkās. To rezultātā vienā no ēkām tiks ierīkots Tehnikas un industriālā dizaina centrs, savukārt otrajā, lielajā pulvera pagrabā – unikāla zāle Marka Rotko mākslas centra izstādēm.

Daugavpils cietoksnī turpinās restaurācijas un iekonservēšanas būvdarbi. Tagad, kad valstī ieviesti dažādi ierobežojumi, ir laba iespēja veikt remontdarbus, netraucējot apmeklētājiem, kuriem šobrīd objekts slēgts, līdz ar to arī būvniekiem strādāt ir mierīgāk. Arsenāla ēkā tiks izbūvētas elektrokomunikācijas, siltummezgls, iekštelpās tiks atjaunots bojātais ķieģeļu mūrējums un apmetums, ierīkots izstāžu zālēm piemērots apgaismojums.

“Problēma ir faktiski zināma visiem vēsturisko ēku uzturētājiem un apsaimniekotājiem, ka, ja nav izdomāta jauna funkcija izmantošanai, lietošanai, tad māja pakāpeniski iet bojā,” norāda Daugavpils domes attīstības departamenta vecākais eksperts projektu jautājumos Artjoms Mahļins.

Projekta darbība paredz arī Daugavpils cietokšņa krastmalas izbūvi Daugavas upes labajā krastā gar cietoksni. Projekta mērķis ir palielināt tūristu skaita pieaugumu visa gada garumā.

“Tagad jau sāks restaurēt šaujampulvera pagrabu, lielāko, cietokšņa, pie Rotko centra, un pēc būtības tas ir tāds kā nākamais solis cietokšņa attīstībai, jo no iepriekšējiem restaurācijas darbiem pagāja diezgan ilgs laiks, un bija tāds posms, kad cietoksnī nekā, nekā nebija, varam teikt, nekas nenotika, restaurācijas procesi bija pārtraukti,” stāsta Daugavpils cietokšņa komandanta pienākumu izpildītājs Vitālijs Petkuns.

Lielā pulvera pagraba centrā tiks veidota zāle izstādēm, saglabājot vēsturisko mantojumu. Apkārt esošie gaiteņi tiks izmantoti Marka Rotko mākslas centra vajadzībām, izvietojot mākslas darbus, kurus nevar pārvietot.

Rekonstrukcijas darbi turpināsies līdz 2021. gada jūlijam, inženieru arsenāla ēkas remontam atvēlot 6,4 miljonus eiro un lielajam pulvera pagrabam 1,7 miljonus eiro. Lielāko daļu projekta izmaksu sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti