Dienas ziņas

Partijas tuvāk kompromisam par Enerģētikas ministrijas veidošanu

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Daugavpilī demontēti padomju pieminekļi

Daugavpilī pie demontējamā pieminekļa aizturēti 37 cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Daugavpilī pie demontējamā pieminekļa Slavas skvērā kopumā aizturētas 37 personas, informēja Valsts policija. Sākti 37 administratīvā pārkāpuma procesi un viens kriminālprocess. Līdz ar personu izklīdināšanu pieminekļa demontāža noritēja bez incidentiem. 

Daugavpilī pie demontējamā pieminekļa aizturēti 37 cilvēki
00:00 / 03:37
Lejuplādēt

Policijā norādīja, ka situācija pie pieminekļa visas dienas laikā vērtējama kā mēreni mierīga – pie pieminekļa sanākušie nolika ziedus, sveces, vienkopus sanākot vairākiem desmitiem cilvēku, kuru plūsma dienas laikā bija mainīga. Savukārt vakarā, kad uzsākta pie pieminekļa novietoto ziedu un svecīšu savākšana to pārvešanai uz kapiem, kā arī uzsākta teritorijas norobežošana, atsevišķas personu grupas izrādīja nepatiku pret pieminekļa nojaukšanu un centās konfliktēt ar policiju.

Turpmākajā vakara gaitā aiz norobežotās teritorijas uzkavējās ap 200 cilvēku. Tie dažādos veidos pauda neapmierinātību, tostarp svilpjot, izsaucot rupjus saukļus. Valsts policija izklīdināja savākušos pūli, kas, vērojot notikušo aiz nožogojuma, ik pa laikam vienojās kopīgās lamās un svilpienos, kā arī dažbrīd mēģināja tuvoties norobežotajai teritorijai. Personas, kuras nepakļāvās policijas likumīgajām prasībām un nepārtrauca likumpārkāpumu, tika aizturētas.

Kopumā dienas laikā ir aizturētas 37 personas, no kurām lielākā daļa veikušas likumpārkāpumus vakarā. Par nodarījumiem sākti 37 administratīvā pārkāpuma procesi:

  • 15 par nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām;
  • 13 par atrašanos alkohola reibuma stāvoklī publiskā vietā;
  • trīs par sīko huligānismu;
  • trīs par militārās agresijas slavinošu kara dziesmu atskaņošanu un dziedāšanu publiskā vietā;
  • viens par militārās agresijas slavinošu un kara attaisnojošu izteicienu krievu valodā publiskā vietā;
  • viens par bezpilota gaisa kuģu lidojumu noteikumu pārkāpšanu;
  • viens par alkohola lietošanu publiskā vietā.

Tāpat sākts kriminālprocess par mantas bojāšanu.

Līdz ar personu izklīdināšanu turpmākā pieminekļa demontāža noritēja bez incidentiem.

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs norādīja: “Policija bija savos uzdevumu augstumos. Tā strādāja pēc iepriekš izstrādāta plāna, kurā tika paredzēti visi riski, maksimāli iespējamie un aprēķināts nepieciešamais darbinieku skaits un tehniskie līdzekļi attiecīgi.”

KONTEKSTS:

Naktī uz pirmdienu Daugavpilī demontēti divi padomju pieminekļi – 18. novembra ielā un Slavas skvērā Tautas ielā. Valsts policija jau iepriekš paziņoja, ka no 30. oktobra plkst.22 līdz nākamās dienas rītam pārtrauks personu piekļūšanu diviem pieminekļiem Daugavpilī. Pilsētas iedzīvotāji kuplā skaitā devās pie tiem, lai noliktu ziedus, iedegtu svecītes, kā arī nofotografētos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti