Tieša runa

Tieša runa: "Kopdzīves likums – kāpēc un vai tas vajadzīgs?"

Tieša runa

Tieša runa: "Kā tikt pie mazas, efektīvas valsts pārvaldes?"

Tieša runa: "Kopdzīves likums – kāpēc un vai tas vajadzīgs?"

Centrs «Marta»: Kopdzīves likums svarīgs vardarbībā cietušo aizsardzībai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 5 mēnešiem.

Ģimenes vardarbībā cietušo aizsardzībai būtu svarīgi Latvijā pieņemt lēmumu, kas piešķirs cilvēkiem tiesisko aizsardzību arī nereģistrētās partnerattiecībās, diskusijā LTV raidījumā “Tieša runa” norādīja centra “Marta” vadītāja Iluta Lāce.

Lāce pastāstīja, ka centrā “Marta” katru dienu pēc palīdzības vēršas sievietes, kas cietušas no vardarbības ģimenē. Kopumā gadā centrā cenšas palīdzēt 300-400 cilvēkiem, no kuriem puse nav laulībā. Līdz ar to laulības noslēgšana pati par sevi problēmu neatrisina, secina Lāce.

Taču tiesiskās aizsardzības trūkums vardarbībā cietušajām sievietēm nāk par sliktu. Kā piemēru “Marta” vadītāja minēja gadījumus, kad nereģistrētās attiecībās ir par kopīgiem līdzekļiem iegādāts īpašums, kas reģistrēts uz vienu no partneriem. Attiecību šķiršanas gadījumā otrs partneris paliek bez īpašumu. Tiesa, ja attiecībās ir bērns, šos situāciju esot iespējams risināt, lai gan tas ir sarežģīti.

Līdzīgas situācijas ir tad, ja viens no partneriem nomirst, tad otrs nereģistrētās attiecībās dzīvojošais var palikt bez īpašumiem.

Viņasprāt, Latvijā būtu jāatzīst kopdzīve un jāpiemēro tiesiska aizsardzība gadījumos, ka ir ilgstošas un stabilas attiecības, kopīga saimniecība un citi faktori.

Savukārt Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš (Nacionālā apvienība) iebilda, ka arī Kopdzīves likuma gadījumā jautājumi par īpašumiem tik un tā būtu tiesas izlemšanas jautājums.

Ziņots, ka sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” 10 000 balsu robežu pārvarējusi iecere par Kopdzīves likumu. Šāds likums dotu iespēju nelaulātiem pāriem savu kopdzīvi reģistrēt un kļūt par juridiski atzītu ģimeni, raksta ieceres autori. 

Iniciatīvu līdz šī gada beigām plānots iesniegt Saeimā, taču neviena no parlamenta frakcijām nesola vienotu atbalstu Kopdzīves likumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti