Savākti 10 000 parakstu Kopdzīves likuma iniciatīvas skatīšanai Saeimā

Portālā "Manabalss.lv" par iniciatīvu "Par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā" savākti 10 000 parakstu, kas nepieciešami, lai to iesniegtu skatīšanai Saeimā, informē iniciatīvas autors, Rīgas domes deputāts Juris Pūce ("Latvijas attīstībai").

"Drīzumā kopā ar “Manabalss” pārstāvjiem organizēsim parakstu iesniegšanu Saeimā, lai pēc iespējas ātrāk uzsāktu diskusijas par šīs Latvijas ģimenēm nozīmīgās iniciatīvas ieviešanu," norāda Pūce.

Kopdzīves likuma projekts ir izstrādāts pēc Igaunijā pieņemtā Kopdzīves likuma parauga. Tas paredz iespēju nelaulātiem pāriem pie notāra reģistrēt savu kopdzīvi, kas nodrošinās atbilstošas civilās un administratīvās tiesības.

Papildus tam Kopdzīves likumprojekta iniciatīvā iestrādāts mehānisms, kas paredz arī faktiskā kopdzīvē dzīvojošu pāru tiesības uz valsts aizsardzību.

Jau ziņots, ka pirms vairāk nekā diviem gadiem portālā "Manabalss.lv'' sākta parakstu vākšana par Kopdzīves likumu. Vēlāk arī 100 inteliģences pārstāvju aicināja ieviest Kopdzīves likumu. Iepriekš Saeimas Juridiskajai komisijai tika iesniegts Veiko Spolīša priekšlikums, kas paredz ieviest jaunu civiltiesisku institūtu - "partnerību". Taču Saeimas komisijā šī iecere tika noraidīta.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 18482
Kā faktiskā kopdzīvē dzīvojošus var aizstāvēt valsts, ja paši nevēlas sevi aizstāvēt? Galvenokārt satraucas par mantošanu. Iedomāsimies situāciju, kur divi tādi vairākus gadus dzīvo kopā un viņiem var būt bērns. Bet viņi uz laiku pašķiras, kā tagad saka. Un cik tā pašķiršanās nopietna, to zina tikai katrs pats, pat ne otra pusīte, arī tā var domāt savādāk. Pašķiršanās laikā vīrietis sameklē citu, padzīvo ar viņu neilgu laiciņu un nomirst. Kuram pienaksies vīra īpašums, ja tāds bijis? Pirmajai, ilgāk ar vīrieti kopā dzīvojušai, ar bērnu, bet ar kuru pedējā laikā nedzīvoja kopā? Otrai, pēdējai, ar kuru vīrietis varbūt tikai remdēja vientulību? Bet varbūt arī nē? Kas te ko varēs atšķetināt?? Un katra teiks, ka viņa bija mīlētākā un galvenā. Pašiem jātiek ar sevi galā, nevis savas izvairīšanās no atbildības sekas uzkraus valstij. Vajag kaut pie notāra reģistrēt kopdzīvi. Ja pat to negrib, tad pa vari kaklā neuzkārsies.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti