Čaka ielā pārmarķē joslas jaunajai satiksmes kārtībai; aicina būt piesardzīgiem un iecietīgiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No trešdienas, 1. septembra, mainīta līdzšinējā Marijas un Aleksandra Čaka ielas satiksmes organizācija, saglabājot tikai vienu velojoslu virzienā uz centru. Patlaban tiek veikta joslu pārmarķēšana, tāpēc Rīgas domes Satiksmes departamentā aicināja visus satiksmes dalībniekus būt piesardzīgiem un iecietīgiem vienam pret otru.

Satiksmes departamentā atgādināja, ka virzienā no centra tiek ierīkota sabiedriskā transporta josla un autotransporta josla, savukārt virzienā uz centru tiek saglabāta esošā satiksmes organizācija – kopēja josla autotransportam un sabiedriskajam transportam, kā arī viena velojosla.

Velosipēdistiem vietās, kur nav ierīkota veloinfrastruktūra, pa ceļu jāpārvietojas vienā rindā – tuvāk braukšanas joslas labajai malai. Savukārt, braucot pa ietvi, ir jāpārvietojas tādā ātrumā, kas neapdraud satiksmes drošību un gājējus.

"Šīs nedēļas laikā, kamēr notiek Marijas un A. Čaka ielas apzīmējumu pārmarķēšana, aicinām visus satiksmes dalībniekus būt piesardzīgiem un iecietīgiem vienam pret otru," pauda departamentā.

KONTEKSTS:

Eksperimentālās velojoslas Čaka ielā abos virzienos bija vairāk nekā pusgadu. Eksperiments tika pagarināts no aprīļa līdz septembrim, un tā mērķis bija veikt satiksmes kustības mērījumus, lai saprastu, vai uz Čaka ielas ierīkojami pastāvīgi riteņbraucēju celiņi. Par velojoslām iedzīvotājiem bija dažādi viedokļi – autobraucēji norādīja uz trūkumiem, savukārt velosipēdisti priecājās. Beidzoties eksperimentam, Rīgas domē nolemts saglabāt velojoslu vienā virzienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti