Barikāžu piemiņai aicina individuāli iedegt svecītes, lāpas vai iekurināt ugunskuru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šodien aprit 30 gadu kopš tautas manifestācijas Rīgā, Daugavmalā, kas aizsāka vairāk nekā nedēļu ilgo atjaunotās Latvijas stratēģisko objektu sargāšanu, ko šodien atceramies ar nosaukumu “1991. gada janvāra barikādes”.

Šodien tiešsaistē būs skatāma barikāžu trīsdesmitgadei veltīta konference, kurā piedalīsies tā laika aktīvie barikāžu dalībnieki, Tautas frontes, bijušie valdības un Augstākās Padomes pārstāvji.

Ervīns Ābele: Barikāžu piemiņai aicina individuāli iedegt svecītes, lāpas vai iekurināt ugunskuru
00:00 / 00:43
Lejuplādēt

Bet nesen dibinātā Zemgales barikāžu dalībnieku biedrība aicina ikvienu šodien, iestājoties tumsai, iedegt uguni, lai pieminētu šo notikumu, stāstīja biedrības vadītājs Ervīns Ābele, kurš barikāžu laikā kopā ar citiem zemgaliešiem sargāja televīziju Zaķusalā.

“Ņemot vērā, ka situācija šobrīd ir tāda, kā ir, no mūsu biedru vidus izskanēja ideja, ka atkarībā no tā, ko kurš var atļauties un kurā vietā ko drīkst, vai nu paši aizdedzināt ugunskurus savos privātmāju pagalmos, ja tas ir atļauts, vai lāpas, vai svecītes, lai godinātu to cilvēku piemiņu, kuri barikāžu laikā gāja bojā, un vēlreiz atcerētos par šiem notikumiem pirms 30 gadiem. Kā saka, ja nezina savu vēsturi, tad kāda tautai nākotne…” pauda Ābele.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti