Baltijas Mediju izcilības centru vadīs Gunta Sloga

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Par Baltijas Mediju izcilības centra (BMIC) izpilddirektori kļuvusi pieredzējusī žurnāliste un mediju profesionāle Gunta Sloga. Viņa pārņēmusi amata pienākumus no līdzšinējās centra vadītājas un līdzdibinātājas Ritas Rudušas, kura izlēmusi pievērsties jauniem profesionāliem izaicinājumiem, informē BMIC.

Attēlā Gunta Sloga
Attēlā Gunta Sloga
"Man ir liels prieks un pagodinājums uzņemties Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektores amatu.

 

Medijiem un sabiedrībai kopumā šis ir izaicinājumu pilns laiks. Uzskatu, ka centram ir būtiska loma, stiprinot profesionālas, neatkarīgas un daudzveidīgas žurnālistikas vides attīstību Baltijā," saka Sloga.

Viņa ir pieredzējusi žurnāliste un redaktore, kas darbojusies gan sabiedriskajos, gan privātajos medijos, tai skaitā laikrakstā “Diena” un Latvijas Televīzijā. Sloga, strādājot "Sorosa fondā - Latvija", palīdzējusi attīstīt virkni Latvijas mediju videi nozīmīgu projektu.

 

"Mana līdzšinējā profesionālā pieredze un izpratne par mediju tendencēm Baltijā un pasaulē ļaus dot būtisku ieguldījumu centra attīstībā," uzskata Sloga.

Attēlā Rita Ruduša
Attēlā Rita Ruduša
Ruduša pauž gandarījumu par līdz šim paveikto BMIC vadītajas amatā:

 

"Baltijas Mediju izcilības centrs ir izaudzis no ideālistiska vienas lappuses koncepta 2015.gadā līdz starptautiski atpazīstamai mediju profesionālās attīstības organizācijai, kāda tā ir šobrīd.

Centrā ir lieliska un motivēta darbinieku komanda, tam izdevies piesaistīt  pasaules mēroga profesionāļus un īstenot aktivitātes visā Baltijā un aiz tās robežām."

Ruduša uzskata, ka centram šobrīd ir sācies jauns attīstības posms un arī viņai pienācis laiks izvēlēties jaunus karjeras izaicinājumus.

BMIC darbības galvenās prioritātes ir  mediju vides stiprināšana, rīkojot padziļinātas apmācības un mediju treniņus gan Baltijas reģionālajiem žurnālistiem, gan sabiedriskajiem medijiem, tāpat centra uzmanības lokā ir neatkarīgu krievvalodīgo mediju vides stiprināšana. Kritiskās domāšanas un mediju pratības veicināšanai otro gadu tiek īstenots vidusskolēniem paredzēts projekts "Pilna doma". Tāpat centrs ir arī vērsis plašākas sabiedrības uzmanību viltus ziņu apkarošanai, veidojot izglītojošas kampaņas sadarbībā ar Latvijas sabiedriskajiem medijiem. Kopā ar ārvalstu partneriem BMIC strādā pie iniciatīvām veiksmīgai cīņai ar dezinfomāciju un viltus ziņām, norāda centrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti