Ārstu biedrība aizvien izsaka neuzticību Pavļutam; no viceprezidenta amata atsakās Fūrmanis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) viceprezidents Roberts Fūrmanis tviterī paziņojis par atteikšanos no amata biedrībā, kurā pēdējā laikā bija vērojamas nesaskaņas. Tāpat LĀB nolemts neorganizēt biedrības valdes ārkārtas vēlēšanas un  saglabāts lēmums par neuzticības izteikšanu veselības ministram Danielam Pavļutam ("Attīstībai/Par!"). 

Fūrmanis pavēstīja: "Es atsakos no viceprezidenta amata biedrībā, kuras vadība ir zaudējusi saikni ar kolēģiem un praktisko medicīnu un kura nav ieinteresēta nepieciešamajās pārmaiņās, lai LĀB un ārsti spētu atgūt sabiedrības uzticību."

LĀB valdes ārkārtas sēdē nolēma neorganizēt ārkārtas biedrības valdes un apakšorganizāciju vēlēšanas. Par to nobalsojis vairākums LĀB valdes locekļu, vēstī Latvijas Radio.

LĀB vadītāja Ilze Aizsilniece
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

LĀB vadītāja Ilze Aizsilniece skaidroja, ka gadījumā, ja būtu lēmums rīkot ārpuskārtas vēlēšanas, tās būtu iespējams organizēt ātrākais 2022. gada februārī, bet kārtējās vēlēšanas gaidāmas jau 2022. gada rudenī.

Ņemot vērā lielo organizatorisko darbu, jo ārkārtas vēlēšanu gadījumā būtu jāpārvēl visi LĀB vēlētie amati, nolemts to nedarīt.

Aizsilniece gan skaidroja, ka jebkurā brīdī ārkārtas vēlēšanas var pieprasīt, ja par to vienojas 10% biedrības biedri.

Savukārt lēmums par neuzticības izteikšanu veselības ministram Danielam Pavļutam ("Attīstībai/Par!") atstāts nemainīts, proti, biedrība aizvien izsaka neuzticību ministram.

KONTEKSTS:

Ārstu biedrībā jau iepriekš bija bažas par tās spēju sadarboties, ņemot vērā atšķirīgās pieejas un redzējumu.

Problēmas izgaismojusi Covid-19 pandēmija – daļai valdes nebija pieņemami valdes priekšsēdētājas Ilzes Aizsilnieces izteikumi saistībā ar Covid-19 un vakcināciju. Aizsilniece septembra sākumā publicēja atklātu vēstuli, kurā ieteica atcelt sejas masku valkāšanu skolā, kā arī mainīt Covid-19 testēšanas pieeju bērniem un jauniešiem.

Valde pat vienojās par īpašas darba grupas izveidošanu, kura ir tiesīga biedrības vārdā runāt par Covid-19 jautājumiem. Tas gan nepalīdzēja nesaskaņas mazināt.

Viceprezidents Roberts Fūrmanis atklāti ir paudis, ka Aizsilniecei amats būtu jāpamet, bet tikmēr Latvijas Jauno ārstu asociācija ir pārtraukusi sadarbību ar biedrību un no ārstu biedrības valdes aizgājis bijušais Jauno ārstu asociācijas vadītājs Kārlis Rācenis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti