"AS" pārstāvis Edvards Smiltēns pēc partijas tikšanās ar Nacionālo apvienību norādīja, ka, pārrunājot krīzes vadības modeli, esot pilnīgi skaidrs, ka abi partneri gribētu stiprināt Ministru prezidenta pilnvaras un atbildību. Šādām izmaiņām esot jānotiek uzreiz pēc jaunās Saeimas darba sākšanas.
Vaicāts pēc konkrētiem piemēriem, Smiltēns skaidroja, ka "AS" pārstāvji ir prezentējuši krīžu vadības modeli, kurā premjeram, viņa birojam un vadības blokam ir "pavisam cita loma un nozīme" nekā šobrīd. Politiskais spēks redzot, ka ir nepieciešams stiprināt valdības vadītāja lomu un atbildību krīzes laikā, lēmumu pieņemšanā, sacīja "AS" loceklis.
Koalīcijas padomes vietā ir jāizveido premjera padome, minēja Smiltēns, norādot, ka plašāku skaidrojumu šim punktam sniegšot citreiz.
Tāpat politiķu skatījumā valdības sēdēm būtu jānotiek vismaz divreiz nedēļā. Vienā no sēdēm būtu jālemj par likumprojektiem, lēmumprojektiem un Ministru kabineta (MK) noteikumiem, savukārt otrajā būtu jāpārrunā stratēģiskie jautājumi augstākā līmenī, norādīja "AS" pārstāvis. Tādējādi kopīgi tiktu risināti starpdisciplinārie jautājumi.
Kā ziņots, "AS" un NA kā rīcībspējīgu valdības modeli redz tikai trīs partiju koalīciju ar "Jauno Vienotību" ("JV"). Tā pēc "AS" un NA pārstāvju tikšanās apliecināja abu partiju politiķi.
KONTEKSTS:
14. Saeimas vēlēšanas notika sestdien, 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts", Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".
Neilgi pēc pirmo provizorisko rezultātu publicēšanas potenciālie parlamentā iekļuvušie politiskie spēki iezīmēja tā sauktās sarkanās līnijas jeb nosacījumus, pie kuriem gatavi strādāt jaunajā koalīcijā, kā arī minēja iespējamos sadarbības partnerus.
Attšķirīgi vērtētas "Progresīvo" izredzes uz darbu koalīcijā, savukārt Valsts prezidents izteicies, ka koalīcijas stabilitātes dēļ vajadzētu ar "Progresīvajiem" sadarboties. Vienlaikus viņš norādīja, ka sadarbība iespējama, arī neņemot "Progresīvos" koalīcijā.
Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055
Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06