Panorāma

Daugavpils mēram atgādina Latvijas ārpolitikas pozīciju

Panorāma

Panorāma

"Apvienotais saraksts" vēlas tikties ar K. Kariņu

«Apvienotā saraksta» Saeimas frakcija aicinās Kariņu uz sarunu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Partiju apvienības "Apvienotais saraksts" Saeimas frakcija aicinās uz sarunām "Jauno Vienotību" pārstāvošo Krišjāni Kariņu, kurš vada topošās valdības izveides sarunas.

Otrdien, 8. novembrī, notika "Apvienotā saraksta" Saeimas frakcijas sēde, kura ilga aptuveni piecas stundas. Iepriekš Kariņš pauda, ka no "Apvienotā saraksta" gaida atbildi par piedāvāto atbildības jomu sadalījumu valdībā.

Partiju apvienības ieskatā problēmas jārisina visām koalīcijas partijām kopā, uzņemoties solidāru atbildību.

"Apvienoto saraksta" Saeimas frakcijas vadītājs Edgars Tavars pēc sēdes LTV sacīja, ka politiskais spēks vēlas pieturēties pie vairākiem principiem, par ko esot vienojušies divpusējās sarunās: "Pirmkārt, tā ir visu trīs politisko spēku solidāra atbildība par visām nozarēm, lai arī kuru mēs katra uzņemtos. Otrkārt, problēmjautājumi, kas ir pārnozaru jautājumi, horizontālie jautājumi – ēnu ekonomika, inflācijas mazināšana un citi. Mēs vispirms vēlamies izdiskutēt par šiem jautājumiem un tad galīgi nolemt, kādas nozares mēs uzņemamies un kas būs potenciālie ministri."

Tāpēc frakcija aicinās uz sarunu Kariņu, lai izrunātu minētos jautājumus. Tā pārstāvji norādīja, ka diskusijai jābūt nevis par ministriju sfēru pārņemšanu, bet to, kā kopā visas trīs partijas var risināt jautājumus kompleksi.

"Frakcija uzaicina Krišjāni Kariņu un viņa kolēģus uz pārrunām, lai noskaidrotu virkni jautājumu, ar kuriem mēs nodarbojamies pietiekami ilgu laiku. Uzdodot visus šos jautājumus un saņemot atbildes, varbūt mums kļūs kaut kas vairāk skaidrs. Jautājumi par sinerģijām, par solidārās atbildības principiem, par starpnozaru sadarbību joprojām paliek atklāti. Nevar tik vienkārši pateikt – nozare A, B, C, D – un turpināt uz priekšu tāpat kā vakar," sacīja "Apvienotā saraksta" dibinātājs Uldis Pīlēns.

Viņš kritizēja "Jaunās Vienotības" sarunu taktiku kā ne īpaši produktīvu, norādot, ka nenotiek trīspusējās sarunas. "Atklātas tikai kārtis, kā Kariņa kungs iedomājas sadalīt nozares, un tas arī viss. Nedomāju, ka tas ir līdzvērtīgu partneru sarunu formāts," pauda Pīlēns.

Tikmēr "Jaunā Vienotība" politiķis Arvils Ašeradens ziņu aģentūrai LETA apstiprināja, ka trešdien, 9. novembrī, gaidāma Kariņa un citu "Jaunās Vienotības" politiķu tikšanās ar partiju apvienību  "Apvienotais saraksts". 

Tavars arī pastāstīja, ka partijā pārapstiprināts pilnvarojums par to, ka valdības veidošanas sarunās "Apvienoto sarakstu" pārstāv Pīlēns.

Vēlāk paziņojumā medijiem "Apvienotais saraksts" paziņoja par rosinājumu ieviest valdības modeli, nodrošinot kopīgu atbildību par visu nozaru attīstību.

Visiem valdības partneriem esot jāiesaistās līdzvērtīgi visu nozaru attīstībā. To nodrošinātu starppartiju un starpnozaru sadarbība ministriju vadībā.

Politiskais spēks aicina veidot īpašu sarunu grupu par veselības, izglītības, iekšlietu un labklājības nozaru atbilstošu finansēšanu. Darba grupā plaši jāiesaista sociālie partneri un nozaru organizācijas. Tāpat "Apvienotais saraksts" rosina veidot valdības enerģētikas, drošības un konkurētspējas komitejas, kurās darbotos ministri, nodrošinot koordinētu politiku.

Partiju apvienība sola lemt par atbildības uzņemšanos par konkrētām nozarēm tikai pēc pozitīviem lēmumiem šajos punktos.

KONTEKSTS:

Nākamās koalīcijas partneri "Jaunā Vienotība", "Apvienotais saraksts" un Nacionālā apvienība parakstīja sadarbības memorandu, kurā citstarp politiskie spēki par sasniedzamajiem mērķiem izvirzījuši valsts drošības uzlabošanu, veselības aprūpes pilnveidošanu, Latvijas enerģētiskās pašpietiekamības nodrošināšanu un apņēmušies nesaudzīgi cīnīties pret korupciju. Panākta arī vienošanās, ka valdībā būs Klimata un enerģētikas ministrija, atsakoties no sākotnējā nodoma tai pievienot arī ar vidi saistītus jautājumus.

Tāpat "Jaunā Vienotība" piedāvājusi atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, kur tai pienāktos sešas ministrijas un premjera postenis, bet "Apvienotajam sarakstam" un Nacionālajai apvienībai – katrai pa četrām ministrijām. "Jaunā Vienotība" un Nacionālā apvienība paudušas gatavību turpināt darbu, bet vēl tiek gaidīta atbilde no "Apvienotā saraksta" par viņiem piedāvāto atbildības jomu sadalījumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti