Nedaudz iekavējas valdības deklarācijas izstrāde

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jaunās valdības izveides sarunu vadītājs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") gaida skaidru atbildi no "Apvienotā saraksta" pārstāvjiem par viņiem piedāvāto atbildības jomu sadalījumu. Tas atvieglošot valdības deklarācijas tapšanu. Savukārt "Apvienotā saraksta" pārstāvji vispirms vēlas noskaidrot konkrētus sasniedzamos mērķus dažādās jomās un tikai tad vienoties par konkrētiem amatiem.

Nedaudz iekavējas valdības deklarācijas izstrāde
00:00 / 01:50
Lejuplādēt

"Jaunā Vienotība" un Nacionālā apvienība gatavas turpināt darbu valdības deklarācijas izstrādes grupās. To plānots organizēt atbilstoši "Jaunās Vienotības" piedāvātajam atbildības lomu sadalījumam topošajā valdībā. Tas esot nepieciešams, lai sarunu dalībniekiem būtu skaidrs, par kuru jomu katram atbildība.

Redzējums par lietu kārtību šajā procesā atšķiras, jo "Apvienotais saraksts" turpina uzstāt uz sarunām par konkrētiem sasniedzamiem mērķiem dažādās jomās. Lai “Apvienotais saraksts” deleģētu savus pārstāvjus valdībā, sākumā esot jābūt skaidrībai, kā topošā koalīcijai apņemas virzīt valsts attīstību visās jomās. 

"Mums jāsaprot, ka jebkurš Ministru kabineta loceklis atbilstoši Ministru kabineta iekārtas likumam ir solidāri atbildīgs par citu ministriju darbu. Tāpēc "Apvienotā saraksta" prioritāte ir iziet cauri visiem darāmajiem darbiem, tātad ne tikai tā nozarēm, kuras Kariņa kungs piedāvā uzņemties mums. Tātad arī par enerģētiku, tautsaimniecību, iekšējo un ārējo drošību, labklājību, veselības aizsardzību un citām jomām, lai mēs visi saprastu, ko mēs darām," sacīja "Apvienotā saraksta" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Tavars piebilda, ka indikatīvi vajadzētu aptvert budžeta iespējas visās nozarēs. "Apvienotais saraksts" pieņēmis zināšanai Kariņa piedāvājumu par atbildības jomām. Vienlaikus politiskais spēks vēlas precizēt, vai "Apvienotā saraksta" nolūks veselības ministru meklēt ārpus ievēlēto politiķu loka nebūtu pretrunā Kariņa norādēm, ka valdībā var strādāt tikai ievēlēti politiķi.

Šos jautājumus Tavars nesauc par domstarpībām. Turklāt politiskie spēki piekrītot Kariņa piedāvātajai atbildības jomu sadalījuma proporcijai un valdības deklarācijas izstrāde neiekavēšoties.

"Kariņa kungs iedeva sarakstu ar nozarēm, kurās organizēsim darba grupas. Vienojāmies no potenciālās koalīcijas katras frakcijas virzīt divus vai trīs cilvēkus, lai katrā jomā vienotos par desmit prioritātēm," sacīja Tavars.

Savukārt premjers Krišjānis Kariņš paziņojis, ka gaida "skaidru atbildi" no “Apvienotā saraksta”, vai šī partiju apvienība ir gatava virzīties uz priekšu nākamās valdības veidošanā saistībā ar premjera izteikto atbildības jomu piedāvājumu. Nacionālā apvienība un “Jaunā Vienotība” ir gatavas turpināt darbu un tagad tiek gaidīta atbilde no “Apvienotā saraksta”.

KONTEKSTS:

Nākamās koalīcijas partneri "Jaunā Vienotība", "Apvienotais saraksts" un Nacionālā apvienība parakstīja sadarbības memorandu, kurā citstarp politiskie spēki par sasniedzamajiem mērķiem izvirzījuši valsts drošības uzlabošanu, veselības aprūpes pilnveidošanu, Latvijas enerģētiskās pašpietiekamības nodrošināšanu un apņēmušies nesaudzīgi cīnīties pret korupciju. Panākta arī vienošanās, ka valdībā būs Klimata un enerģētikas ministrija, atsakoties no sākotnējā nodoma tai pievienot arī ar vidi saistītus jautājumus.

Tāpat "Jaunā Vienotība" piedāvājusi atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, kur tai pienāktos sešas ministrijas un premjera postenis, bet "Apvienotajam sarakstam" un Nacionālajai apvienībai – katrai pa četrām ministrijām.

14. Saeimas vēlēšanas notika 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts", Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Jaunievēlētā 14. Saeima uz pirmo sēdi sanāca 1. novembrī. 14. Saeimas pirmajā sēdē deputāti izraudzījās Prezidija locekļus, par Saeima priekšsēdētāju ievēlēts "Apvienotā saraksta" pārstāvis  Edvards Smiltēns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti