Aptauja: Latvijā krievvalodīgo vidē atbalsts Krievijai saistībā ar karu Ukrainā aprīlī sarucis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Atbalsts Krievijai saistībā ar karu Ukrainā krievvalodīgo vidē Latvijā aprīlī ir sarucis, liecina pētījumu centra SKDS internetā veiktā aptauja.

SKDS direktors Arnis Kaktiņš "Twitter" norāda – kara Ukrainā jautājumā kopš marta krievvalodīgo vidē atbalsts Krievijai ir no 20% sarucis līdz 13%. Savukārt atbalsts Ukrainai šajā grupā ir pieaudzis no 25% līdz 30%.

Taču, tāpat kā iepriekš, vairāk nekā puse nepauž simpātijas nevienam, norāda Kaktiņš. Proti, 47% krieviski runājošo respondentu norāda, ka neatbalsta ne vienu, ne otru, bet 10% atzīmēja atbildi "grūti pateikt".

Savukārt to respondentu vidū, kuru sarunvaloda ģimenē ir latviešu valoda, samazinājies to iedzīvotāju skaits, kas neatbalsta ne Krieviju, ne Ukrainu, bet palielinājies Ukrainas atbalstītāju skaits. Proti, martā ne vienu, ne otru pusi neatbalstīja 10%, bet aprīlī – 8%. Savukārt atbalsts Ukrainai audzis par diviem procentpunktiem – no 87% līdz 89%.

Aprīļa aptaujā 3% respondentu, kuru sarunvaloda ģimenē ir latviešu valoda, atzīmējuši, ka viņiem ir grūti pateikt, kuru no pusēm atbalsta saistībā ar Krievijas armijas iebrukumu Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti