Apreibinātāju tirgotavu dedzinātājus neizdodas atrast

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Legālo narkotiku bodītes savstarpējā konkurences cīņā regulāri tiek aizdedzinātas vai izdemolētas; šonedēļ degusi vēl viena no tām – Rīgā, Deglava un Ilūkstes ielas stūrī. Policijai vainīgos noskaidrot neizdodas, jo paši bodīšu īpašnieki nemaz nevēlas, lai policija skaidrotu, kurš pielaidis sarkano gaili viņu rūpalam. Tikmēr masu medijos izskanējis, ka legālās narkotikas varētu būt prasījušas pirmo upuri Latvijā – izklaidēs ar to lietošanu Rīgā miris 18 gadus vecs skolnieks.

Uz Deglava un Ilūkstes ielas stūra līdzās lombarda ēkai trausla kiosku ēka ar trim tirdzniecības vietām: solāriju, apģērbu labošanas veikalu un pa vidu apreibinošo vielu tirgotavu. Ceturtdienas vakarā apreibinātāju veikaliņa durvis ir plaši vaļā, tas ir pilnībā izdedzis un no tā plūst deguma smaka. Pie veikala piebraukusi policijas mašīna, policisti runā ar kādu vīrieti. Naktī uz trešdienu veikaliņš plaši uzliesmoja. Taču tā saimnieki policijā nav vērsušies. „Policijai ir informācija, bet pagaidām cietušie nav vērušies, līdz ar to policijā nav uzsākts kriminālprocess,” skaidro Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis. Līdzko cietušie pieteiksies, policija sāks izmeklēšanu.

Pērn rudenī un ziemā Valsts policija saņēmusi septiņus iesniegumus par gadījumiem, kad, iespējams, aizdedzinātas apreibinošo vielu, ko dēvē arī par legālajām narkotikām, tirgotavas. Policija sāka kriminālprocesus, un izmeklēšana aizvien turpinās. Tomēr pagaidām aizturēto nav un nav arī izdevies noskaidrot vainīgās personas.

Sadovskis norāda, ka galvenā versija ir tirdzniecības vietu dalīšana: „Jo pagājušā gada laikā šo te tirdzniecības vietu skaits ļoti strauji palielinājās, līdz ar to palielinājās arī konkurence starp tirdzniecības vietām. Citas versijas, ka to varētu būt izdarījuši iedzīvotāji, taču galvenā ir tā, ka tā ir savstarpēja izrēķināšanās.”

Tiesa, patiesībā dedzināšanas vai degšanas gadījumu skaits varētu būt lielāks. „Ir konstatēti vēl pāris gadījumi, kad notikušas degšanas, taču šajos gadījumos pēc policijas darbinieku vizītes pie iespējamiem cietušajiem viņi ir atteikušies no jebkādu iesniegumu rakstīšanas un apgalvojuši, ka degšana noteikti ir saistīta ar kādu negadījumu, nevis tīša,” norāda policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Apreibinošo vielu tirgotavu ēkas cietušas ne tikai Rīgā. Arī Valkā jau nākamajā naktī pēc atvēršanas tika izsists bodītes logs. Izsistā loga vietā parādījās plēve. Pēc kāda laika tika izsists vēl viens lodziņš. „Pēc kāda laika, 7. decembrī, notika laupīšana minētajā objektā, Raiņa ielā 32a,” stāsta policijas pārstāvis Ivars Auniņš.

Kamēr policija veica pārbaudi, jau bija piebraukušas divas trīs automašīnas ar Igaunijas numuriem. Policija izmeklēšanu turpina. Jāpiebilst, ka pēc policijas ziņām, Valkas veikaliņā visvairāk apreibinošās vielas iegādājas Igaunijas iedzīvotāji. Iespējams, tāpēc, ka kaimiņvalstī ir stingrāks regulējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti