Dienas ziņas

Tramps slimnīcā, inficējušies vairāki viņa sabiedrotie

Dienas ziņas

Kongresā spriež par skolotāju prestiža palielināšanu

Druvas vidusskolā aizdomas par aizliegtu vielu lietošanu

Druvas vidusskolā aizdomas par narkotiku lietošanu

Aizdomas, ka kāds no skolēniem lieto apreibinošas vielas, Druvas vidusskolas vadībai bija. Bet tam, ka narkotiku meklēšanas suns norādīs uz astoņiem skolēniem, bija grūti noticēt. Speciālisti uzsver – narkotikas jauniešiem ir viegli pieejamas, un to lietošana pieaug.   

Jaunākais, uz kuru norādīja muitas narkotiku meklēšanas suns, bija divpadsmitgadīgs sestklasnieks. Kopumā par astoņiem bērniem pašlaik tiek gaidīts ekspertīzes atzinums – cik pamatoti suns pievērsis uzmanību.

Druvas vidusskola Saldus novadā lepojas ar augstiem mācību sasniegumiem. Aizdomas, ka kāds no skolēniem lieto neatļautas vielas, radušās pavasarī, tāpēc direktors lūdzis Valsts policijas iesaisti. Ārkārtējās situācijas dēļ pārbaude pārcelta uz jaunā mācību gada sākumu.

“Nebija pārsteigums tādā ziņā, ka kādas nojautas vai runas skolā bija, bet, ka astoņi – tas ir ļoti daudz,” atzina Druvas vidusskolas direktors Sergejs Beļkevičs.

“Tas, ko tanī dienā atrada, bija tā sauktā zelējamā tabaka vai kaut kas līdzīgs tai,” atklāja direktors. Viņš tagad atzīst, ka rosinās novadā pārbaudīt arī citas skolas un iesaka to aktīvāk darīt visā Latvijā.

“Tas, ko varam darīt, ir sarunas. Un sarunas līdz šim ir bijušas – dažādas lekcijas ir bijušas, nodarbības ir bijušas, un tās turpināsim,” sacīja skolas vadītājs.

Pārbaudēs, kas veiktas līdz ārkārtējās situācijas sākumam, suņi narkotisko vielu klātbūtni uzoduši trešajā daļā pārbaudīto skolu.

Valsts policija gan norāda, ka aizdomu gadījumā ne vienmēr jāsūta suņi, dažkārt vērtīgāk uzaicināt speciālistus, kas runā ar bērniem.

Tā sauktās elitārās skolas nereti izvēlas strausa politiku, izliekoties, ka skolā neviens narkotikas netirgo un nelieto.

Tomēr arvien biežāk skolu pārstāvji lūdz likumsargu iesaisti – atzīstot, ka paši netiek galā.

“Bērni savā starpā sarakstās, bērnu vecāki redz, un tā reputācija skolai aiz muguras tiek grauta. Un ir mācību iestādes, kuras ir pietiekami drosmīgas, un paldies viņām par to, un vecāki saka paldies par to, ka skolas, nedomājot, vai šī problēma skolā vispār ir, ar vecākiem jau ir runājušas un vienojas, kāds būs skolas rīcības algoritms, rīcības shēma,”  stāstīja policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Tas, ko uzodis suns, bieži ir pārsteigums pat vecākiem. To novērojusi arī Bērnu slimnīcas ārste – narkoloģe Maija Jēkabsone.

Pacienti viņai atklāj, ka dažādu vielu piedāvājums ir plašs un bērniem viegli pieejams. Pašlaik nav ne mazākā pamata cerībām, ka tās lietotu mazāk.

“Viennozīmīgi pieaug, un slimnīcā jau nonāk tikai tie gadījumi, kad tiešām vecāki ir nobijušies, un policija, ātrā palīdzība ir atvedusi. Bet ļoti daudz ir tādu gadījumu, kad viņi nenonāk slimnīcā, ja vecāki paši kaut kā mēģina sniegt to palīdzību,” sacīja ārste.

Spēcīgi apreibinājies bērns var apdraudēt gan sevi, piemēram, krītot, gan arī citus, tāpēc to nedrīkst ignorēt un jāvēršas pēc mediķu palīdzības. Vielas var izraisīt arī sirds ritma traucējumus.

Salīdzinot ar pērno gadu, šogad Bērnu slimnīcas mediķu uzmanības lokā nokļuvuši divreiz vairāk bērnu nekā gadu iepriekš. Maija Jēkabsone norāda – atklājot, ka pusaudzis nav skaidrā, pirms jaunieti nosodīt, ir būtiski saprast iemeslu, kāpēc bērns to dara. Īpaši bīstami, ja šādā veidā bērns vēlas uzlabot sliktu pašsajūtu vai aizmirst konfliktus ar vecākiem vai vienaudžiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt