Ameriks gribētu brīvostas valdes vienprātīgu lēmumu par Loginova likteni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Rīgas brīvostas valde ceturtdien paredzēja izskatīt prokuratūras informāciju par kriminālvajāšanas sākšanu pret brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu un viņa vietnieku Aigaru Pečaku. Rīgas vicemērs un  brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”)  gribētu, lai valdes lēmums par Loginova krēslu būtu vienprātīgs.

Ameriks ceturtdienas rītā Latvijas Radio sacīja, ka konkrēta lēmuma par Loginova turpmāko atrašanos amatā nav, un viņš neizslēdz nevienu variantu, jo “neviens nav neaizvietojams”.

Ameriks sacīja, ka valde nopietni vērtēs prokuratūras viedokli, Satiksmes ministrijas viedokli. “Gribētu, lai nebūtu balsojuma,” sacīja Ameriks, skaidrojot, ka vēlas, lai lēmums būtu vienprātīgs.  

Viņš atzina, ka Loginovs ir pieredzējis vadītājs, bet tagad ir runa par konkrētiem pārmetumiem, kas minēti prokuratūras apsūdzībā, un “vērtēt, vai Loginovs labs vai slikts,  smuks vai nesmuks, nebūtu korekti”.

Jau vēstīts, ka Satiksmes ministrijas viedoklis par Loginovu nav mainījies – viņa darbībā nav saskatīti pārkāpumi, taču ministrija gaidīja no prokuratūras jaunāko informāciju par viņa iespējamiem pārkāpumiem.

Lietā, kas nodota Ģenerālprokuratūrai, secināts, ka Loginovs, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, četru gadu laikā radījis materiālu kaitējumu lielā apmērā, kas izraisījis smagas sekas, un patvaļīgi rīkojies ar brīvostas pārvaldei piederošiem līdzekļiem – vairāk nekā 277 000 eiro.

Valsts policija lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret Rīgas brīvostas pārvaldnieku Loginovu un viņa vietnieku Aigaru Pečaku. Policija vien apstiprina, ka Rīgas brīvostas amatpersonām inkriminētais noziegums ir saistīts ar prēmiju izmaksu.

Ņemot vērā publiskajā telpa izskanējušo informāciju par kriminālvajāšanas uzsākšanu pret abām augstajām brīvostas amatpersonām, Rīgas brīvostas valde vērsusies prokuratūrā, lūdzot sniegt plašāku informāciju par šo lietu. Pēc šīs informācijas saņemšanas un izvērtēšanas sasaukta ostas valdes sēde, lai lemtu par iespējamo Loginova un Pečaka atstādināšanu vai atbrīvošanu no amata. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti