Rīta Panorāma

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: "Tokija"

Rīta Panorāma

Psiholoģisks trilleris "Pirmdzimtais"

Intervija ar Rīgas vicemēru Andri Ameriku

Ameriks: Loginova un Pečaka tiesa turpināsies - nav pamata uzteikt viņiem darbu Rīgas ostā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 7 mēnešiem.

Bijušais Rīgas brīvostas pārvaldnieks un pašreizējā pārvaldnieka ārštata padomnieks Leonīds Loginovs un viņa vietnieks Aigars Pečaks plāno pārsūdzēt tiesas lēmumu par nelikumīgi iztērēto 850 000 eiro atmaksu valsts budžetā, tāpēc šobrīd nav pamata uzteikt viņiem darbu, LTV “Rīta panorāmai” pauda Rīgas vicemērs un Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”).

Pagājušajā nedēļa Rīgas apgabaltiesā, izskatot lietu apelācijas kārtībā, piesprieda Loginovam un Pečakam atmaksāt nelikumīgi iztērētos līdzekļus, kopā 856 951 eiro apmērā, kā arī 45 600 eiro lielu sodu Loginovam un 34 200 eiro lielu sodu Pečakam par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.  Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa janvāra sākumā šajā lietā Loginovu un viņa vietnieku Pečaku attaisnoja.

Apsūdzība celta pēc Valsts kontroles ziņojuma, kurā tika norādīts, ka brīvosta saviem darbiniekiem izmaksāja prēmijas krīzes laikā, kad tas bija liegts, kā arī veica neatļautus ziedojumus Liepājas Jūrniecības koledžai un Starptautiskajai ostu asociācijai cunami cietušajām ostām Japānā.

Ameriks norādīja, ka abi plāno pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesas lēmumu, tāpēc jāsagaida Augstākās tiesas gala verdikts.

Līdz tam brīvostas valdei nav pamata uzteikt darbu Pečakam, savukārt Loginova atrašanās ārštata padomnieka amatā ir vairāk pašreizējā pārvaldnieka Anša Zeltiņa kompetencē, jo Zeltiņš vienojās, ka līdz gada beigām Loginovs kā ārštata padomnieks sniegs viņam padomus.

Ameriks arī pauda pārliecību, ka ne Loginovs, ne Pečaks “nevienu centu nav iebāzuši kabatā”, ziedojumi nav saistāmi ar mantkārīgu nolūku. Savukārt prēmijas tika izmaksātas, taču kā ikmēneša piemaksa pie algas, jo tāda ir kartība ostā, sacīja Ameriks.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti