Dienas ziņas

Apstiprina Rīgas budžetu

Dienas ziņas

Lielā Piektdiena bez Krusta ceļa klātienē

Svētkos pieaug pieprasījums pēc olām

Amatas novada saimniecībā vistas dēj arī zilas un zaļas olas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Latvijā ir, iespējams, visdējīgākās vistas un vislielākie olu ēdāji Baltijas valstīs. Gadā mēs apēdam 800 miljonus olu, ko izdējušas gan sprostos, gan kūtīs, gan brīvībā turētās vistas. Lai arī dārgākas, tieši brīvos apstākļos turēto vistu olas pēdējā laikā tirgū ir īpaši pieprasītas. Un ir  olas, kurām sīpolu mizas vai otas pieskāriens nemaz nav vajadzīgs.

Amatas novada saimniecībā "Gaujas parka vistas" mīt dažādu šķirņu 1200 vistas, kuras dēj piecu dažādu krāsu olas. Baltas, tumši brūnas, zilas, krēmkrāsas un zaļas.

"Mēs arī nolēmām, ka izlasīsim tādas skaistas olas un tās nevajag pat krāsot," stāstīja olu pārdevēja Nadežda Kravčenko.

Olu krāsa ir atkarīga no vistu šķirnes. Šķirnes cāļus saimniece Gundega Prince-Libere pavasaros inkubē pati, un daļu cālīšu tiek ievesti no partneriem Čehijā.

Saimniecībai ir brīvās turēšanas statuss, kas nozīme, ka vistas staigā un ganās ārā. Vistām ir iekārtoti speciāli pārvietojamie aploki divu hektāru platībā, tādā veidā nodrošinot vasarā pilnvērtīgas ganības. Vistas tiek barotas ar pašaudzētiem dārzeņiem, kabačiem, āboliem, kāpostiem, burkāniem.

Jau pirms Lieldienām saimniecībai bija plašs klientu loks, un, ņemot vērā ārkārtējo stāvokli, olas iespējams piegādāt uz mājam ar bezkontakta piegādi.

Pārdevēja ievērojusi, ka pircēju tirgū kļuvis vairāk. "Cilvēki vairāk grib nākt un pirkt svaigā gaisā," teica Kravčenko.

Saimnieki cenšoties panākt, lai olu garša būtu piesātināta. Lai to panāku, vistām tiek dota daudzveidīga barība un nodrošināti dabiskāki dzīves apstākļi. "Populārākās ir zaļās olas, tās vairāk līdzinās paipalu olām pēc sava sastāva."

Mūsu zemnieki Latvijā ir spēcīgi. Mēs paši savā valstī spējam saražot labu un veselīgu pārtiku, lai pabarotu tautu, tā atvadoties sacīja saimniece Gundega Prince-Libere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti