Rīta Panorāma

Lielbritānija ļauj Ukrainai izmantot savus ieročus Krievijā

Rīta Panorāma

Intervija ar SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" valdes locekli Mārtiņu Pauru

Norvēģijā vēršas pret savvaļas putnu olu vācējiem

Norvēģijā vēršas pret savvaļas putnu olu vācējiem

Norvēģijas varas iestādes konfiscējušas apmēram 53 tūkstošus savvaļas putnu olu un izvirzījušas apsūdzības vairākiem vācējiem. Nelikumīga to ieguve nodara milzīgu kaitējumu videi.

"Lieta ir ļoti nopietna, tai skaitā mēroga dēļ. Mēs redzam, ka pastāv mijiedarbība starp vairākiem šiem vācējiem, turklāt daudzām putnu sugām draud izmiršana. Starp šoreiz konfiscētajām  olām  ir daudzas no putnu sugām, kurām draud izzušana. Dažas pat ir iekļautas sarkanajā grāmatā kā kritiski apdraudētas," skaidroja prokurors Hanss Tore Hoviskelands.

Visvairāk – 40 tūkstoši olu – konfiscētas Trumsē, un apsūdzības kopumā uzrādītas 16 personām.

Tas ir viens no nopietnākajiem šāda veida noziegumiem valsts vēsturē, un vācējus nav atturējis pat iespējamais bargais sods – līdz sešiem gadiem ieslodzījumā. 

Policijas pārstāvji informēja, ka vācēji parasti paņem visas ligzdā esošās olas vai pat ligzdu kopā ar olām, un tas apdraud konkrēto putnu populāciju vai koloniju eksistenci. Šoreiz starp "cietušajiem" bija upes zīriņi, ķerras, kuitalas, ķīvītes un lielie ķīri.

Šādus noziegumus pastrādā arī citās valstīs. Piemēram, britu raidorganizācija BBC vēstīja, ka 2018. gadā 18 nedēļu cietumsodu piesprieda kādam Norfolkas iedzīvotājam, kurš bija nelikumīgi ieguvis 5266 savvaļas putnu olas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti