Panorāma

Par bezdarbību nesoda

Panorāma

Pieņem grozījumus par kompetencēs balstītu izglītību

Aiztur divas VUGD amatpersonas

Aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā aiztur VUGD šefa vietnieku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 8 mēnešiem.

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis divas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonas. Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošās informācijas aizturēts VUGD priekšnieka vietnieks pulkvedis Ints Sēlis un vecākā inspektore, kuras vārdu izmeklējošās iestādes neatklāj.  

VUGD priekšnieka vietnieks Ints Sēlis aizturēts savā darbavietā Rīgā, Centrālās vadības ēkā Maskavas ielā. Kāds ir iemesls aizturēšanai, Iekšējās drošības birojs neatklāj.

Bet neoficiāla informācija liecina, ka runa, visticamāk, ir par dienesta automašīnai paredzētās degvielas neatbilstīgu izlietojumu.

IeM Iekšējās drošības biroja priekšnieka palīdze Diāna Petersa apliecināja, ka birojs aizturējis VUGD priekšnieka vietnieku Intu Sēli. Viņam piemērots aizdomās turētās personas statuss. Viņš tiek turēts aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā un dienesta viltojumu. Piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti līdzekļi, to skaitā aizliegums pildīt amatu. Pret otru aizturēto amatpersonu - vecāko inspektoru - sākts kriminālprocess.

Tā kā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, Iekšējās drošības birojs sīkāku informāciju nesniedz.

VUGD pārstāve Inta Palkavniece  atzina, ka VUGD ir informēts par pirmstiesas izmeklēšanu, kurā ir iesaistītas divas dienesta amatpersonas.

“Varam apliecināt, ka dienests, novērojot jebkādus pretlikumīgus nodarījumus, nekavējoties sniedz informāciju izmeklējošām iestādēm un sadarbojas, lai pēc iespējas ātrāk noskaidrotu un izskaustu jebkāda veida gadījumus. Kas attiecas uz divām dienesta amatpersonām, kas iesaistītas pirmstiesas izmeklēšanas procesā, šobrīd abas personas ir atstādinātas no dienesta pienākumu pildīšanas,” sacīja Palkavniece.

Ints Sēlis ir viens no trim VUGD priekšnieka  Oskara Āboliņa vietniekiem. Pulkveža pārraudzībā ir trīs lielas struktūras - Operatīvās vadības pārvalde, Iepirkumu un nodrošinājuma pārvalde, kā arī Tehniskā dienesta pārvalde.

Publiski pieejamā informācija liecina - pirms desmit gadiem Sēli, tolaik Zemgales reģiona brigādes komandieri, disciplināri sodīja par dienesta tehnikas izmantošanu darbos pie privātpersonas. Savukārt 2013. gadā Ordeņa kapituls apbalvoja Intu Sēli ar Viestura ordeni par priekšzīmīgu un augsti profesionālu dienestu, lielo personīgo ieguldījumu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta attīstībā un tā prestiža celšanā. Ar Sēli sazināties ceturtdien vakarā neizdevās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti